Já, já, já…jsem prorok Tomáš Halík…aneb spasitel přichází. Odkud ? Z pekla ?!!!

Já, já, já…jsem prorok Tomáš Halík…aneb spasitel přichází. Odkud ? Z pekla ?!!!

Hlas lidu je podle „proroka“ cestou do pekla. Aha, tak on to není „hlas Boží“? A mnozí vyřknou odsudek, flanďáci ! Opravdu ? Ztělesněná pokora, páter Halík, a opravdový duchovní, prof.Petr Piťha. To je dilema ! Čert aby ho vzal !!

Odkazy na související články nebo videa přiřazuji většinou na konci mých textů. Tentokrát ovšem učiním výjimku, protože mnohým bude, podle mého názoru, stačit pouhé zhlédnutí a srovnání názorů pátera Tomáše Halíka a prof. Petra Piťhy, probošta Kolegiátní kapituly Všech svatých. Zajímavý je nejen naprostý rozpor vyřčených názorů, ale za povšimnutí stojí i jejich nonverbální projevy. Na jedné straně nemůže nestranný pozorovatel nevidět neschopnost T. Halíka podívat se, během pronášení svých naučených „mouder“ a floskulí, redaktorce do očí, kdežto u prof. P. Piťhy je cítit opravdovost a víra z každého pronášeného slova. Však posuďte sami…

Prorok Tomáš Halík znovu odhaluje v DVTV svou pravou tvář

Realita dnešních dnů v pěti minutách podle prof. Petra Piťhy,probošta Kolegiátní kapituly Všech svatých

Prof.Petr Piťha v DVTV

Nejednalo-li by se o tak vážné záležitosti, chce se člověku hned při úvodních slovech T. Halíka smát. Ubohé bláboly o jeho „rozhovorech“ s uklízečkami a taxikáři Oxfordu jsou jen primitivní manipulační technikou, jak snížit význam a úroveň rozhodnutí britských voličů, se kterým nesouhlasí. Mám dojem, že za tak ubohé lhaní, pardon tvrzení, by se styděla nejedna uklízečka nebo taxikář z Oxfordu, velebnosti…. Takže tuhle část příště raději vynechte, protože tak pitomý, aby těmto tvrzením uvěřil, není snad nikdo, kdo má volební právo a je tedy svéprávný.

Do stejného pytle ubohosti a trapnosti patří i závěr, kdy se tetelí blahem, když redaktorka Drtinová konečně položí otázku na jeho případnou kandidaturu na prezidenta republiky.“..Já jsem řekl, že tohleto je něco, co neřeknu nikdy nikdy…“, „…možná nastane situace, kdy mě tam skutečně bude třeba…“, „…v krajním případě bych kandidoval…“ , „…já dostávám denně od lidí výzvy, nabídky pomoci atd…“. Ale no taaaaak, velebnosti, tak už přidejte i tu, jak Vám denně píší „dělníci z ČKD“ rozhořčené dopisy, abyste to vzal a s reakcionáři zatočil, že je tady potřeba klid na práci a ne, aby tady otravovali nějací kverulanti se svobodou, demokracií, národními tradicemi a podobnou veteší a, jak sám tvrdíte, zatuchlostí. Velebnosti, vy přece víte všechno nejlépe a tedy i to, jak s takovými moderními arcikacíři a zpátečníky zatočit, tak žádný štráchy s námi tmáři.

Na rozdíl od úsměvně trapného úvodu a závěru jsou však o to děsivější názory pátera Halíka na společnost a demokracii obecně. Myslím, že takovou mírou arogance se nevyznačuje žádný z jeho privilegovaných souputníků, kterým je dopřáváno právo kolovat v mainstreamových médiích a ohlupovat národ dokola opakovanými nesmysly a „jedinou pravdou“. Tím není nebezpečnost jeho „kompliců“ pro svobodu společnosti nižší, ale páter Halík má zřejmě „za úkol“ zároveň i intenzívně pracovat na devastaci vztahu většinové populace k církvím a víře obecně. Jinak si neumím vysvětlit počínání a pronášené nehoráznosti tohoto do sebe zahleděného člověka, libujícího si ve světlech reflektorů a pozornosti servilních novinářů ze stejného „zájmového kroužku“ jako je on sám. „Moudra“ pátera Halíka pronášena během rozhovoru v DVTV ukazují v plné nahotě, jak fungují loutky, které připravují společnost na „nové pořádky“, chcete-li na Nový světový řád. Demokracie je oklešťována, ale je nutné o tom příliš nemluvit a neustále ji vzývat, ačkoliv je, Halíkům a jemu podobným, v podstatě na obtíž. Svoboda projevu je a bude neustále omezována, ale ti co bijí na poplach jsou označováni za extremisty, demagogy nebo Putinovy agenty a intenzivně se hledají způsoby, jak s nimi zatočit nebo je alespoň diskreditovat, když už ne úplně umlčet (zatím).

Kdo nebo co dává „kazateli a proroku“ T. Halíkovi právo urážet většinu společnosti ? A není to poprvé, co se vyjadřuje o většině národa jako o hlupácích a nevzdělancích, kteří by měli být vedeni lidmi jako je on. Kdo nebo co mu dává pocit jedinečnosti, nadřazenosti a vyvolenosti ? A není načase brát vážně jeho slova o peklu ? Je možné, že on sám peklo dobře zná. To by vysvětlovalo jeho neskrývanou averzi vůči „vox populi“ jakožto „vox dei“.

Ano, možná je opravdu na čase zamyslet se nad úpravou volebního práva, tedy fungováním demokracie. Ovšem určitě jiný způsobem než si představuje „slunečno – nenávistně – protinenávistná“ obec samozvaných spasitelů světa. Volební právo by měli mít pouze pracující nebo podnikající občané, tedy daňoví poplatníci, případně občané, kteří jsou krátkodobě v evidenci Pracovních úřadů. Bez notorických příjemců sociálních dávek, by výsledky voleb vypadaly nepochybně výrazně jinak než doposud a mám pocit, že by se tento výsledek levé části politického spektra, ani partě proroků nových multikulti a jiných pořádků, ani T. Halíkovi, příliš nezamlouval. Takovou úpravu si však určitě nikdo z nich nepřeje, to si raději budou pohrávat s nehoráznou myšlenkou, zda by i imigranti, neměli mít volební právo. Dnes totiž o občanských právech nikdo z politiků raději nemluví. Ze strachu, aby nebyl napaden soldateskou multikulturních vítačů a obviněn z xenofobie, rasizmu, nacionalizmu atd.. Pokřivené výklady lidských práv nebo tzv. evropských povinností tady blábolí kdejaký politický zoufalec, ale občanství už asi žádná práva mít nebude, protože neexistuje autentická pravicová síla, která by ho bránila a obhajovala. Zůstanou jen povinnost občana-poplatníka platit veškeré náklady své spolu s náklady a šílenostmi přebujelého sociálního státu, nově příchozí imigranty, politické klauny a celý ten cirkus kolem nás.

Ale zpět k uvedeným projevům T. Halíka a P. Piťhy. Opravdovou tragédií a nebezpečím je, když duchovní pronáší, s nacvičenými gesty a mimikou beránka, vlčí záměry a ani se nezačervená… Když je lež za pravdu vydávána a pravda zostouzena a odsuzována jako lež, jde opravdu „do tuhého“… Proto mě tak velmi potěšila jasná a pevná slova jiného duchovního, profesora Petra Piťhy. Když totiž dva dělají totéž, nemusí to být vždy totéž a „šaty dělaj člověka“ jen tak nějak na povrchu. Stejně tak duchovního nedělá klerika a počet světských „ocenění“ za věrnost při prosazování nových pořádků….takovým jednou nepostačí ani „mít ne rtech vyznání“, když „pod jazykem hada“ mají, řečeno slovy K.Kryla…

S úsměvem mudrce si vlastní kapsu plnit, dát ruku na srdce a jako had se vlnit. Rozmlouvat o právu a bezprávím se živit, nadávat na slávu a pro slávu se křivit….

…toť láská nevlídná jak slina na šátku, doba je neklidná a touha na splátku….

Lidé nejsou tak nevzdělaní a hloupí, jak si myslíte pátere Halíku a čas od času to připomenou. Tak abyste se jednou nedivil, až Vám připomenou všechna Vaše nehorázná prohlášení a demonstrace Vaší domnělé jedinečnosti a vyvolenosti…

Hezký den
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Já, já, já…jsem prorok Tomáš Halík…aneb spasitel přichází. Odkud ? Z pekla ?!!!

  • Halík se svou pavědou a přítelíčky po celém světě podobného ražení, kteří se navzájem vyznamenávají a jejich sebestřednost a narcisismus snad nemůže logicky myslící lidi uchvátit. On sám sebe zřejmě vidí jako nějakého myslitele a ostatní lidi vidí tak, že jsou ještě hloupí, aby mohli jeho genialitu docenit. Pěkná postava hodná Shakespearovských her.

  • O Halíkovy a jeho názorech už toho bylo hodně napsáno i řečeno. Beru ho spíše jako člověka, jenž budí odpor a KDU-ČSL tak snižuje volební preference. On nikdy prezidentem v Čechách NEBUDE!!!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*