Izraelský novinář cestoval v utajení jako syrský uprchlík do Německa, aby se připojil k islamistům

Izraelský novinář cestoval v utajení jako syrský uprchlík do Německa, aby se připojil k islamistům

Významný izraelský novinář Zvi Jecheskeli, který byl v utajení jako muslim, odhalil, jak snadné může být pro islamisty procházet německými hranicemi a stát se „syrským uprchlíkem“.          

Jecheskeli strávil několik let, riskujíc svůj život natočením dokumentu o roli a vlivu muslimského bratrstva v ulicích Německa, Francie, Británie a Turecka. Zatímco je tato organizace v některých zemích legální a má přidružené politické strany, v jiných zemích je zakázána jako teroristická skupina, včetně Ruska, Saúdské Arábie a Egypta.

Infiltrace do řad Muslimského bratrstva je skutečně výzvou, neboť skupina je „známá svou nedůvěrou“ k cizincům, jimž by nikdy nedovolila nahlédnout do svých plánů, řekl Jecheskelil deníku Die Welt.

Jeho pětidílný dokument, nazvaný „Falešná identita“, se začal nedávno vysílat na izraelském kanálu 10. Izraelská zpravodajská služba Mossad Jecheskeliho bedlivě sledovala a měla jej napojeného na tajné kamery a mikrofony, aby ho mohla zachránit v případě nouze.

Úkolem bylo zjistit, zda může muslimský fundamentalista legálně vstoupit do Německa a kontaktovat se s dalšími islamisty. Kvůli své odvážně cestě, s pomocí působících a vysloužilých agentů Mossadu, se transformoval na Šejka Khaleda Abu Salaama, známého také jako Abu Hamsa.

„Chtěl jsem mluvit o nebezpečích, jimž je Evropa vystavena radikálním islámem, nejsem vázán kodexy politické korektnosti a otevřeně říkám pravdu,“ řekl Jecheskel, který je nejznámějším izraelským expertem na arabský svět deníku Die Welt.Ve svém vyšetřování, 47letý žurnalista, který mluví perfektně arabsky, poukazuje na to, jak snadné je, aby islamisté pašovali své následníky do Evropy. „Vše, co potřebujete k získání azylu v Německu, je syrský pas.“ A to se ukázalo být stejně snadné jako pořídit si koláč.

Po získání tipu od zpravodajského důstojníka se Jecheskeli poprvé spojil se syrskou komunitou v Istanbulu, kde získal syrský pas. V dokumentu uvádí, že jej to stálo pouze 1 250 dolarů a pas vypadal „prakticky jako originál“.

O několik dní později se novinář ocitl v zařízení pro syrské uprchlíky v Berlíně. Jecheskeli řekl, že žádný z uprchlíků, s nimiž se setkal, neměl v úmyslu se integrovat.

Novinář měl štěstí: sociální pracovník, se kterým se setkal, byl Palestinec, který emigroval do Německa z Gazy v roce 1978. Po několika žertech o palestinském prezidentu Mahmúdu Abbásovi měl Jecheskeli všechny potřebné doklady, oficiálně byl považován za uprchlíka a měl právo na sociální dávky a benefity.

„S Alláhovou pomocí začnete nový, islámský život zde,“ řekl mu německý sociální pracovník s palestinskými kořeny, zatímco mu radil, jak podvést německé úřady a přivést svou rodinu do Evropy.

„Jak sem přivedu svou ženu a děti?“ Zeptal se Jecheskeli. „Vlastně musíte počkat tři roky,“ odpověděl muž. Pokud je to příliš dlouho, „stačí je vzít přes moře,“ řekl sociální pracovník a nabídl mu pomoc při plánování nelegální plavby.

Podle Jecheskeliho je Německo v nebezpečí, ale novinář nemá na mysli hrozbu islámského terorismu, píše Die Welt. „Nikdo nemůže skutečně říct, co politický islám znamená pro Evropu,“ řekl Jecheskeli novinářům. Ve svém dokumentu vzpomíná na kázání Yusufa al-Qaradawiho, dlouholetého člena Muslimského bratrstva.

„Islám opět ovládne Západ a Evropu,“ slíbil egyptský islámský teolog.

Více než milión migrantů vstoupilo do Německa od začátku vypuknutí uprchlické krize v roce 2015, což podpořilo silné proti-imigrační sentimenty proti politice otevřených dveří německé kancléřky Angely Merkelové.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Zvi Jecheskeli Foto:10.TV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*