Izraelský ministr zahraničí: Pokusy přepsat historii jsou nepřijatelné.

Izraelský ministr zahraničí: Pokusy přepsat historii jsou nepřijatelné.

Izrael nebude spekulovat o tragické události Druhé světové války a holocaustu, a je přesvědčen, že jakékoliv pokusy přepsat historii, jsou nepřijatelné, uvedl v úterý izraelský ministr zahraničí Avigdor Liebetman.

Pro Izrael, je den vzpomínky na oběti holocaustu svatý den,“ uvedl Lieberman na Mezinárodním dni památky pamětí obětí holocaustu.

Okolo 6 miliónů Židů bylo zabito nacistickým režimem a jeho spolupracovníky v průběhu Druhé světové války. Většina z nich, byla uvězněna v koncentračním táboře v Osvětimi, který byl osvobozen před 70 lety, ve kterém bylo zabito až 2 miliony Židů.

osvetimi

Koncentrační tábor v Osvětimi byl osvobozen maršálem Ivanem Koněvem a Rudou armádou. Můj otec sloužil v řadách Rudé armády od 5. 7. 1941 do jara roku 1946, kdy byl zraněn. Jeho bratr zemřel u Stalingradu (nyní Volgograd),“ uvedl.

Lieberman zdůraznil, že všechny pokusy přepsat historii, „jsou naprosto nepřijatelné,“ a poznamenal, že v Evropě se objevují jiné nebezpečné tendence.

Čelíme zcela nové epidemii v moderní Evropě,kdy jsou Židé zabíjení jen proto, že jsou Židé,“ uvedl ministr a zmínil útok na košer supermarket v Paříži na začátku ledna, stejně jako vraždu čtyř Židů v Bruselu, Belgii a další související trestné činnosti ve městě Tolouse ve Francii.

Pro nás se jedná o velice alarmující signál o tom, co se děje v moderním světě,“ zdůraznil a vyzval k jednotě proti novým výzvám, a to proti terorismu a extremismu.

Zdá se mi, že je to v zájmu všech zemí, států a lidí s normálními lidskými hodnotami,“ dodal Leberman.

Minulý týden, polský ministr zahraničí Grzegorz Schetyna prohlásil, že koncentrační tábor v Osvětimi „byl osvobozen první ukrajinskou frontou a Ukrajinci.“ Podle jeho slov se jednalo o „ukrajinské vojáky“, kteří otevřeli brány tábora smrti.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov nazval komentář polského ministra zahraničí jako „rouhačský a cynický“, a připomněl, že koncentrační tábor v Osvětimi byl osvobozen sovětskou Rudou armádou, která zahrnovala Rusy, Ukrajince, Čečence, Gruzínce a Tatary.

Podle různých odhadů, od 1,5 miliónů do 2 miliónů lidí různých národností, včetně asi 15.000 sovětských občanů, bylo v táboře smrti zavražděno. Více než 200 sovětských vojáků a důstojníků bylo zabito v bojích o osvobození tábora a sousedního polského města.

 

zdroj : http://itar-tass.com

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*