Izraelský ministr obrany: islámský stát je financován „tureckými penězi“

Izraelský ministr obrany: islámský stát je financován „tureckými penězi“

Izraelský ministr obrany prohlásil, že teroristická skupina islámský stát je již dlouho financována „tureckými penězi“.

„Jak víte, Daesh (islámský stát, dříve ISIS/ ISIL) si užívá tureckých peněz za ropu a to velmi dlouhou dobu. Doufám, že to skončí,“ řekl Moše Jaalon novinářům v Aténách při úterním setkání s jeho řeckým protějškem, Panosem Kammenosem, informovala agentura Reuters.

„Je to na Turecku, na turecké vládě, tureckém vedení, aby rozhodli, zda chtějí být součástí jakéhokoli druhu spolupráce v boji proti terorismu. Zatím tomu tak není,“ uvedl Jaalon.

Izraelský ministr obrany Moše Jaalon Foto: AP
Izraelský ministr obrany Moše Jaalon Foto: AP

Jaalonův protějšek, řecký ministr obrany Panos Kammenos učinil podobné prohlášení, s tím, že velká část ropného obchodu s islámským státem, stejně jako financování teroru se děje přes Turecko.

Rusko již dříve obvinilo Turecko ze stinné spolupráce s Islámským státem. Ruské ministerstvo obrany v prosinci zveřejnilo mapy a satelitní snímky, na kterých prokázalo, že Turecko je hlavním odběratelem ropy pašované ze Sýrie a Iráku prostřednictvím teroristů. Ministerstvo také uvedlo, že turecký prezident a jeho rodina byli zapojeni do trestného jednání.

Írán také informoval, že má v rukou fotografie a video důkazy o převážení ropy islámským státem do Turecka.

Syrský velvyslanec OSN Bašár al-Džafári v prosinci také obvinil Turecko z podpory teroristických skupin. Diplomat se odvolal k OSN, aby přinutila Ankaru ukončit tyto „ přestupky a trestné činy.“

Turecko všechna obvinění popírá, zatímco Spojené státy minulý měsíc odmítly tvrzení Ruska, že turecká vláda je zapojena do pašování ropy s islámským státem.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Izraelský ministr obrany: islámský stát je financován „tureckými penězi“

  • USA, Turecko, Saúdská Arábie, Katar, Spojené arabské Emiráty = Islámský stát

  • Takže miliardy, které jdou Turecku z EU, aby zadrželi uprchlíky, jdou IS. Uprchlíky stejně Turci posílají dál a mají z toho velký kšeft. Je třeba uzavřít hranice s Tureckem a Turecko úplně izolovat od Evropy. Miliardy nedávat Turecku, ale vojákům na hlídání moře a hranic.

  • Turci jsou hloupí, je jasné jak to skončí. US army si umyje ruce a turci do toho padnou naplno. Nedopadlo to tak zatím jen proto, že si amíci nechtějí nechat vzít ani atom vlivu v regionu, ale až jim začne téci do bot, hodí svoje spolupachatele přes palubu.

  • IS vytvořili Američané. Není divu, že se ho zastávají a že mu pomáhají. Když se USA nepodařilo rozpoutat válku v Evropě prostřednictvím Ukrajiny, zkouší to přes Turecko a hordy uprchlíků. Pro USA je existenční nutnost krach Evropské unie. Ví že pro USA a EU na trhu není místo. Doufám, že si to státy Evropy brzy uvědomí a jak budou probíhat volby, budou vítězit politické strany a uskupení, které omezí závislost na USA a Bruselu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*