Izraelské útoky podpořily Al-Kájdu v Sýrii

Izraelské útoky podpořily Al-Kájdu v Sýrii

Nejnovější inkarnace Al-Kájdy v Sýrii, skupina Hayat Tahrir al-Sham (HTS) spolu se spojeneckými silami tzv. Svobodné syrské armády (FSA) zahájila v minulém týdnu rozsáhlou ofenzívu proti syrské armádě v provincii Quneitra.

Nicméně, tyto teroristické skupiny nebyly schopny prolomit syrskou vládní obranu.

Izrael poté provedl letecké útoky na vládní pozice v této provincii a tvrdil, že je to reakce na projektily, které přistály na Izraelem okupovaných Golanských výšinách.

Deník South Front napsal:

Společné militantní síly v sobotu učinily určité pokroky proti syrské armádě a dokonce tvrdily, že se zmocnily více než poloviny al-Baath. Nicméně, další střety ukázaly, že HTS a jejich spojenci nebyli schopni prolomit vládní obranu.Po neúspěchu militantního zásahu, izraelské letecké síly provedly letecké útoky na vládní pozice v této provincii a uvedly, že je to v důsledku toho, že některé projektily přistály na Izraelem okupovaných Golanských výšinách. Letecké údery cílily na nedefinovaný počet dělostřeleckých děl a dva bojové tanky syrské armády.

Izraelské letectvo provedlo v neděli letecké útoky na syrskou armádu v Al-Baath v provincii Quneitra, druhý den za sebou pod stejnou záminkou. Podle izraelské armády nálety zasáhly dělostřelecké pozice a dodávku s municí.

Po izraelských útocích, militanti zahájili druhý velkolepý pokus o prolomení obranných linií vlády v al-Baat, ale nedosáhli žádných zisků.

Izraelské sdělovací prostředky v pondělí uvedly, že na území pod kontrolou Izraele přistálo více projektilů a že izraelské letectvo reagovalo dalšími leteckými útoky na pozice syrské armády v této provincii. Jedná se třetí potvrzení, kdy izraelské letectvo provedlo letecké útoky proti syrským vládním silám v této oblasti.

Současně se objevily zprávy, že HTS a jejich spojenci opět zahájili útok proti syrské armádě v al-Baath.

Syrští experti popisují izraelské akce jako jasnou pomoc teroristické skupině, která bojuje proti legální syrské vládě v pohraniční oblasti. Podle nich je Tel Aviv hluboce znepokojen nad úspěšnými operacemi syrské armády proti Islámskému státu a dalším militantům v Sýrii. Proto také Izrael podniká opatření k oslabení syrské války bojující proti terorismu.

(Izraelské letectvo Foto: AP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Izraelské útoky podpořily Al-Kájdu v Sýrii

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*