Izraelská válečná letadla zasáhla leteckou základnu nedaleko Damašku

Izraelská válečná letadla zasáhla leteckou základnu nedaleko Damašku

Syrská státní televize informovala, že izraelské válečné letouny zaútočily na leteckou základnu v blízkosti hlavního města Damašku.    

K útoku došlo ve středu, uvedla televize, byly potvrzené dřívější nejisté zprávy, že izraelské letectvo zahájilo útok na základnu el-Mezzeh z libanonského vzdušného prostoru.

Po útoku byly slyšet obrovské exploze. Syrský televizní kanál Al-Ikhbariyah uvedl, že exploze zasáhla palivové sklady na základně.

Libanonská stanice al-Mayadeen mezitím oznámila, že izraelské nálety zasáhly syrské vojenské letiště v hlavním městě.

Izraelské stíhačky také minulý týden provedly raketové útoky z libanonského vzdušného prostoru proti dvěma cílům v blízkosti dálnice spojující Damašek a libanonské město Bejrút. Syrská oficiální tisková agentura SANA citovala nejmenovaný vojenský zdroj, který uvedl, že rakety dopadly na oblast Saboura západně od Damašku.

Zdroj také uvedl, že izraelský útok byl pokus o „odvrácení pozornosti od úspěchů“ vládních sil na bojišti proti radikálům Takfiri.

Snažíc se usilovně o vypuzení vlády syrského prezidenta Bašára Asada, Izrael je horlivým zastáncem Takfiri teroristů bojujících v arabské zemi. Izraelský režim poskytuje léčbu teroristům na syrské straně Golanských výšin, jenž má obsazenou od roku 1967.

Izraelská letadla čas od času provádí bojové lety uvnitř syrského území pod různými záminkami. V květnu si izraelský útok proti Damašku vyžádal život Mustafa Badreddina, staršího velitele Hizballáhu.

Hizballáh, libanonské hnutí odporu, které překonalo dvě izraelské války v letech 2006 a 2008, úspěšně pomáhá Sýrii bránit se tváří v tvář teroristům a snaží se zabránit přelití krize do Libanonu.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Foto:PressTV)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*