Izraelská armáda zaútočila na Palestince bezpilotním letounem s chemickými zbraněmi – média mlčí

Izraelská armáda zaútočila na Palestince bezpilotním letounem s chemickými zbraněmi – média mlčí

Dramatické záběry izraelských ozbrojených sil, které použily chemické zbraně při útoku na civilisty v pásmu Gazy, byly většinou ignorovány mainstreamovými médii.         

Libanonská televizní stanice Al-Mayadeen zveřejnila videozáznam, v němž je zobrazeno bezpilotní letecké vozidlo (UAV), které cílí na civilisty v jižním pásmu Gazy.

Deník Zerohedge.com napsal: Byl viděn UAV, který létal na obloze nad stovkami demonstrantů, zatímco operátoři letounu shazovali do davu chemické zbraně. Deník Times of Israel uvádí, že UAV shazoval slzný plyn, formálně známý jako lachrymátor, který způsobuje těžkou bolest očí a dýchacích cest, zánět kůže, krvácení a dokonce i slepotu.Tyto záběry nám mohou poskytnout včasné poznání, že vlády jsou ochotné použít špičkové vojenské technologie proti civilistům v nevojenském prostředí.

Komisař izraelské hraniční policie Yaakov Shabta, vládní úředník stojící za nasazením bezpilotního leteckého dopravního prostředku (UAV) řekl ve zprávách Hadashot TV, že dron se slzným plynem poskytuje bezpečnostním silám rozšířené možnosti ke svrhávání chemických zbraní na protestující.

„Kromě toho, že toto zařízení neutralizuje nebezpečí pro vojáky, umožňuje se dostat do míst, do kterých jsme se nemohli dosud dostat,“ řekl Shabtai novinářům z Hadashot TV.

Zbraňové bezpilotní letecké vozidlo (UAV) „může nést až šest kanystrů najednou a může je uvolňovat jednotlivě, nebo všechny ve stejnou dobu,“ píše Times of Israel.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*