Izrael plánuje v Americe útok pod falešnou vlajkou k vyprovokování války s Íránem

Izrael plánuje v Americe útok pod falešnou vlajkou k vyprovokování války s Íránem

Izrael se připravuje na operaci pod falešnou vlajkou ve Spojených státech ze které obviní Írán, jako součást strategie zaplést Washington do války s Teheránem, prohlásil bývalý americký senátní kandidát.

Já tvrdím od počátku, že Izrael plánuje a bude se v určitém okamžiku snažit provést útok pod falešnou vlajkou v rámci kontinentu Spojených států, ze kterého izraelská rozvědka obviní Írán,“uvedl Mark Dankof, který je také hlasatel a pastor v San Antoniu, Texasu.

Mark Dankof Foto: PressTV
Mark Dankof Foto: PressTV

Tato lež se bude stále dokola opakovat v amerických médiích a vytvoří rozruch mezi americkou veřejností a povede k útoku Ameriky na Írán.“ Řekl Dankof deníku Press TV.

Samozřejmě by to bylo katastrofální, ale myslím si, že je to přesně to, o co Izrael usiluje. Pokusí se vytvořit  incident pod falešnou vlajkou, ze kterého bude falešně obviněn Írán, který má spoustu spojenců v amerických národních bezpečnostních agenturách,“ dodal.

Americký prezident Barack Obama v pondělí připustil, že vojenská operace proti íránskému jadernému programu „jaderný program neeliminuje“.

Vojenskými prostředky se problém nevyřeší. I když se budou Spojené státy na vojenském útoku podílet, tak to íránský jaderný program jen zpomalí, ale neeliminuje jej,“ řekl v pondělí Obama pro izraelský Channel 2.

Americký prezident uvedl, že „skutečnosti, důkazy a analýzy“ ukazují, že „ověřitelná a tvrdá dohoda“ je lepší volbou (než vojenský útok).

Poznámky amerického prezidenta přišly v době, kdy probíhá vyjednávání mezi Íránem a šesti světovými mocnostmi – USA, Rusko, Británie, Francie, Čína a Německo- o uzavření komplexní dohody o íránském jaderném programu ještě před stanovenou lhůtou na konci tohoto měsíce.

Myslím, že prezident Obama se zcela přirozeně zdráhá zapojit se do jakýchkoli dalších amerických vojenských aktivit na Blízkém východě, a zejména pokud jde o vojenskou akci proti Íránu, po špatných amerických zkušenostech v Afghánistánu a Iráku,“ uvedl Dankof.

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*