Izrael: George Soros je hrozbou pro naší zemi

Izrael: George Soros je hrozbou pro naší zemi

Je třeba připomenout, že izraelské ministerstvo zahraničí již odsoudilo amerického miliardáře George Sorose za zasahování do demokracií v roce 2017.                

Toto oznámení bylo navrženo tak, aby se Izrael více sladil s Maďarskem – se zemí, která nedávno schválila zákon „Stop Soros“, jehož cílem bylo zabránit tomu, aby Soros zaplavil zemi nelegálními přistěhovalci.Deník Businesslive.co.za píše: Soros, Žid původem z Maďarska, byl opakovaně zaměřen pravicovou vládou Maďarska, zejména kvůli jeho podpoře otevřenějšího přistěhovalectví.

V posledním případě předseda vlády Viktor Orbán podpořil kampaň, v níž byl Soros označen za nepřítele státu.

„Nedovolme Sorosovi, aby se smál naposled,“ stojí na billboardech vedle fotografie 86letého investora, což je kampaň, kterou některé židovské skupiny a jiní označují za antisemitismus.

Soros, jenž se zřídkakdy zabývá osobními útoky proti své osobě, billboardy nijak nekomentoval.

Ale maďarské židovské skupiny a organizace Human Rights Watch, která je částečně financovaná Sorosem, tuto kampaň odsoudily a uvedly, že „vyvolává vzpomínky na nacistické plakáty během druhé světové války“.

Izraelský velvyslanec v Maďarsku tuto kampaň odsoudil a uvedl, že „seje nenávist a strach,“ což byl zjevný odkaz na maďarskou část deportace 500 000 Židů během holocaustu.

Ale několik hodin po víkendových připomínkách velvyslance, ministerstvo zahraničí vydalo „vysvětlení“, v němž uvedlo, že Soros je legitimním cílem kritiky.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*