Izrael dal Faucimu milión dolarů za „obranu vědy“ proti „neinformované opozici“

Izrael dal Faucimu milión dolarů za „obranu vědy“ proti „neinformované opozici“

Doktor Anthony Fauci tento týden obdržel od státu Izrael výplatu ve výši jednoho milionu dolarů v hotovosti v podobě ceny Dana Davida, čímž se stal nejlépe placeným federálním zaměstnancem.

Prezident Telavivské univerzity a předseda Ceny Dana Davida Ariel Porat prohlásil: „Pandemie koronaviru přinesla lidstvu nové výzvy. Proto jsme se letos rozhodli uctít pole v čele boje proti viru – zdraví a medicíně.Mezinárodní hodnotící komise vybraly letošní laureáty pro jejich průkopnickou práci a výjimečný přínos lidstvu v těchto oblastech ve třech časových dimenzích – minulé, současné a budoucí.“

Podle komise pro ceny Fauci vyhrál peněžní odměnu za „odvážnou obranu vědy tváří v tvář neinformované opozici během náročné koronavirové krize“.

Výherní tabule citovala i Fauciho práci studující AIDS, během níž navštívil řadu gay barů a lázní.

„Jel jsem do Greenwich Village a šel jsem do lázní, abych se v podstatě podíval, co se děje,“ řekl Fauci o své práci a dodal: „A to samé, když jsem chodil do gay barů a sledoval, co se děje, mi poskytlo skvělý vhled do výbušnosti propuknutí sexuálně přenosné nemoci.“

V roce 2020 odhalil požadavek zákona o svobodném přístupu k informacím, že Fauci byl již v roce 2019 nejlépe placeným federálním zaměstnancem ve Spojených státech:

Požadavek na svobodu informací ukazuje, že doktor Anthony Fauci, ředitel Národního ústavu pro alergie a infekční nemoci Národního ústavu pro zdraví a současný hlavní lékařský poradce prezidenta, je nejlépe placeným zaměstnancem americké vlády.

Údaje z posledního roku, za který jsou k dispozici federální platy, ukazují, že Fauci v roce 2019 vydělal 417 608 dolarů. Tento plat mu dával pochybné vyznamenání, že je nejlépe placeným jedincem ze všech čtyř milionů federálních zaměstnanců.

Naproti tomu prezident Spojených států má zákonem stanovený plat 400 tisíc dolarů ročně.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*