Italský Trump: Salvini chce vybudovat zeď, která zastaví nelegální migraci z Balkánu

Italský Trump: Salvini chce vybudovat zeď, která zastaví nelegální migraci z Balkánu

Italský místopředseda vlády a ministr vnitra Matteo Salvini navrhl vybudovat hraniční bariéru, která by zastavila nelegální přistěhovalectví z Balkánu, podobně jako to chce americký prezident Donald Trump na mexicko-americké hranici.Salvini, jehož strana Liga v nedávných volbách do Evropského parlamentu dostala více procent hlasů, než většina evropských stran, navrhla vybudovat bariéru, která by mohla být podobného designu jako ochranné ploty postavené maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Ty pomohly snížit počet nelegálních přistěhovalců o 99% – po zvýšené aktivitě na balkánské migrační trase.

„Balkánská trasa se znovu otevřela,“ uvedl místopředseda italské vlády, podle deníku Thetimes.

„Pokud se tok migrantů nezastaví, nevylučujeme fyzické překážky na hranicích jako extrémní nápravu,“ dodal.

Desítky tisíc nelegálních přistěhovalců se v posledních měsících shromáždili v Bosně, která je vedle Evropské unie, i když přechod do převážně bezhraničního politického bloku není tak snadný jako v roce 2015, kdy stovky tisíc migrantů pochodovaly Evropou do Německa a jiných prosperujících zemí na kontinentu.

Navrhovaná stěna místopředsedy vlády Salviniho by vedla podél jeho hranice se Slovinskem, partnerským členským státem EU, ale zdroj EU řekl deníku The Times, že „být v (otevřených hranicích schengenského prostoru) nevylučuje infrastrukturu na hranicích, ačkoli EU by za to nezaplatila a není to v její prospěch“.

Počet nelegálních přistěhovalců – často pákistánského původu – kteří procházejí lesy ze Slovinska do Itálie, se výrazně zvýšil na 780 letos z celkem 446 v loňském roce.

Tato čísla jsou podstatně nižší ve srovnání se stovkami tisíc, kteří do Itálie přišli po moři s tím, že Salvini odsuzuje takzvané „záchranné“ lodě provozované nevládními organizacemi, které údajně napomáhají pašerákům lidí a uzavřel pro ně italské přístavy.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Italský Trump: Salvini chce vybudovat zeď, která zastaví nelegální migraci z Balkánu

 • Zeď je příliš drahá a nespolehlivá. Je třeba vetřelce chytat ve vnitrozemí a zavírat je do táborů, kde by museli pracovat. Budovali by odchytové tábory, starali by se tam sami o sebe a byli by v nich do doby, než by se pro ně zajistil transport domů.
  Pak by sem nešli.
  Vzpomeňte si, jakou potupu museli zažít naši emigranti v táborech v Německu, kde byli i několik let, než dostali povolení se pohybovat po Německu.
  Z jakého důvodu to mají nelegální migranti tak snadné?
  Měli by být v táborech do doby, než se naučí jazyk země, ve které chtějí žít, než získají pracovní návyky a než pochopí zákony, kulturu a zvyklosti. Bez toho, aby akceptovali, že se musí přizpůsobit a pracovat, by neměli tábor opouštět.
  Kdo se nenaučí žít jako Evropan, nemá tu co dělat.
  Pokud nevíte o čem píšu, zkuste jet na Arabský poloostrov a pohybovat se polonazí mimo turistický resort a přesvědčovat tam lidi, že mají muži a ženy stejná práva. Pak pochopíte.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*