Italský premiér: „EU je jako orchestr hrající na potápějící se lodi“

Italský premiér: „EU je jako orchestr hrající na potápějící se lodi“

Italský premiér prohlásil, že situace v Evropské unii připomíná potápějící se loď a vedení kontinentálního bloku stále ignoruje rostoucí požadavky na změnu, informoval deník PressTV.

„EU je jako orchestr hrající na Titaniku,“ prohlásil Matteo Renzi s odvoláním na obří britskou loď, která se na počátku 19. století potopila v severním Atlantiku, se slavnou kapelou, která hrála na palubě, dokud se neutopila.

„Dnes jsme udělali potřebné reformy a jsme nyní v pozici, abychom řekli svým partnerům v EU: Přátelé, my můžeme změnit tento nesprávný, byrokratický přístup,“ uvedl Renzi.

Italská vláda v úterý vyzvala Evropskou unii, aby přijala dvourychlostní přístup k jejímu budoucímu vývoji.

Italský premiér Matteo Renzi Foto: AFP
Italský premiér Matteo Renzi Foto: AFP

Renziho administrativa a vedení EU v Bruselu jsou v neshodě kvůli požadavkům ze strany italské vlády upustit od Paktu stability a růstu v EU a umožnit tím Římu oživit italskou ekonomiku snižováním daní a posílením výdajů orientovaných na růst.

Renzi nazval tento Německem inspirovaný balíček jako „Pakt hlouposti.“

41letý bývalý starosta Florencie také při několika příležitostech kritizoval Brusel za jeho selhání při řešení uprchlické krize nebo konfliktu v Libyi, řka, že „technokraté“ v Evropské unii ničí ambice bloku.

Italský premiér věří, že je eurofil, ale jeho pokračující kritika hlavních mocností EU, jako je Francie a Německo, z něj dělá v očích mnoha lidí euroskeptika.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Italský premiér: „EU je jako orchestr hrající na potápějící se lodi“

  • EU je ve stejné fázi jako RVHP v roce 1989. Fakticky se rozpadla, jen papaláši to ještě neví. Byrokratická unie se zhroutila sama do sebe. Systém přerozdělování je tak zvrhlý, že vyvolení vydělávají na přílivu uprchlíků. Je to zvěrstvo, které musí skončit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*