Italský politik: Migranti „vyhladí“ bílou rasu

Italský politik: Migranti „vyhladí“ bílou rasu

Italský politik kandidující na prezidenta bohaté provincie Lombardie, vyvolal lavinu obvinění kvůli jeho rozhovoru, v němž prohlásil, že je v důsledku migrační záplavy ohrožena bílá rasa.

V rozhovoru pro místní rozhlas Padania, Attilio Fontana z pravicové Severní ligy prohlásil, že migranti ohrožují samotnou existenci bílé rasy, což u jeho oponentů vyvolalo pobouření.

„Nemůžeme (akceptovat všechny žadatele o azyl), protože se zde všichni nevejdeme, takže se musíme rozhodnout,“ řekl v rozhovoru, který citoval deník La Repubblica a dodal, že se Itálie musí rozhodnout, „zda naše etnická, bílá rasa, naše společnost, by měla pokračovat ve své existenci, nebo má být vyhlazena.“

Pokoušejíc se zdůvodnit své prohlášení, Fontana prohlásil, že neochota přijímat všechny nově příchozí „není otázkou xenofobie nebo rasismu, ale je to otázkou logiky a racionality.“Fontana, který dříve sloužil jako starosta města Induna Olona a později jako starosta Varese, kandiduje na regionálního prezidenta ve volbách v Lombardii, které se mají konat 4. března ve stejný den jako všeobecné volby v Itálii, v nichž je Matteo Salvini, vůdce Severní ligy, považován za jednoho z kandidátů na premiéra země.

Salviniho strana se účastní voleb ve středo-pravicové alianci se stranou Forza Italia Silvia Berlusconiho a krajně pravicovými Brothers of Italy.

Salvini v pondělí prohlásil, že jeho strana, pokud bude ve vládě, bude „regulovat každou islámskou přítomnost v zemi,“ napsala italská zpravodajská agentura ANSA. Ačkoli se vyhnul komentáři Fontany, vůdce Severní ligy se zaměřil na muslimy a řekl, že „zde dochází k invazi“.

S dodatkem, že „barva kůže s tím nemá nic společného,“ Salvini uvedl, že „existuje velmi reálné nebezpečí, že staletí italské historie je v sázce, pokud islamizace – dosud podceňována – převezme kontinent.“

Jeho poznámka však vyvolala pobouření mezi jeho politickými soupeři.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*