Italský ministr zahraničí souhlasí „na 100 procent“, že nevládní imigrační organizace spolupracují s pašeráky lidí

Italský ministr zahraničí souhlasí „na 100 procent“, že nevládní imigrační organizace spolupracují s pašeráky lidí

Italský ministr zahraničí Angelino Alfano uvedl, že souhlasí „na 100 procent“ s tvrzením z minulého týdne, že záchranné imigrační charitativní organizace spolupracují s pašeráky lidí v Libyi.   

Tuto debatu nedávno vyvolal sicilský prokurátor Carmelo Zuccaro, který řekl italským médiím, že má „důkazy o tom, že existují přímé kontakty mezi některými nevládními organizacemi a obchodníky s lidmi v Libyi,“ ale že neví, zda by tyto důkazy mohly být použity u soudu.

Zuccaro obvinil „jisté“ nevládní organizace, že byly v telefonním kontaktu z Libye, a uvedl, že má „zjištěné skutečnosti,“ které dokazují, že záchranné čluny vypínaly své transpondéry a rozsvěcovaly lampy, aby lodím s migranty ukázaly, kde se nachází.

„Já 100 procentně souhlasím se žalobcem Zuccarem, který se ptal na skutečné otázky,“ řekl Alfano novinářům v Taormině na Sicílii, informoval deník il Fatto Quotidiano. „Ti, kteří se nad tím rozhořčují, jsou pokrytci.“Zaccaro to neupřesnil, neobvinil všechny nevládní organizace, ale musíme to prošetřit,“ pokračoval ministr.

Předseda vlády Paolo Gentiloni se připojil k rozhovoru v Bruselu a uvedl: „Pokud mají soudci použitelné a důvěryhodné informace, vláda určitě nebude stát v cestě vyšetřování.“

Zaccaro, který vyšetřuje obchodování s migranty spolu s dalšími prokurátory, řekl v březnu italskému parlamentu, že ví, že obchodníci s lidmi a záchranáři jsou ve vzájemném kontaktu, ale také uvedl, že nemá žádný důkaz.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*