Italský kněz, který pracoval s migranty, byl ubodán k smrti tuniským nelegálem

Italský kněz, který pracoval s migranty, byl ubodán k smrti tuniským nelegálem

Katolický kněz, známý díky své práci s migranty a bezdomovci, byl podle zpráv ubodán k smrti v italském Como nelegálním migrantem, o kterého se staral.

Fr. Roberto Malgesini (51) byl nalezen s několika bodnými ranami a pořezaným krkem poblíž svého domu, píše deník La Repubblica.Podezřelý, 53letý migrant bez domova z Tuniska, pravděpodobně čekal na Malgesiniho, když šel na ranní službu.

Tuniský muž údajně trpěl „duševními chorobami“ a bylo mu několikrát nařízeno opustit zemi.

„ K vraždě došlo pod oknem jeho domu na náměstí Piazza San Rocco v italském Como,“ uvádí deník Rome. „K vraždě došlo něco kolem 7 hodin ráno, když otec Roberto zahájil ranní prohlídku města, aby přinesl jídlo chudým. Jeho tělo bylo nalezeno na úpatí stromu.

Přestože je podezřelý známý tím, že má prudkou povahu a způsobuje v Como velké potyčky, Fr. Malgesini se s ním údajně spřátelil a pomáhal mu již při předchozích příležitostech.

„Byl to skromný člověk a byl si vědom rizik, která podstupoval. Město a svět nepochopili jeho poslání, “řekl Fr. Roberto Bernasconi. „Chtěl sdělit křesťanské poselství prostřednictvím blízkosti k těmto lidem.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*