Italský arcibiskup: Nekontrolovaná imigrace „zlikviduje a vyhladí“ Evropskou společnost

Italský arcibiskup: Nekontrolovaná imigrace „zlikviduje a vyhladí“ Evropskou společnost

Imigrace musí být „racionální“, tvrdí ostrý italský arcibiskup Luigi Negri, protože nekontrolovaná imigrace povede k „likvidaci a vyhlazení naší společnosti“.

„Nemůžete prostě otevřít dveře, jako by to byla party,“ uvedl Negri v rozhovoru pro italský deník. Je nezbytné „zdůraznit ekonomické, lidské a kulturní dopady imigrace, jelikož tak nečiníme, znamená to propad do ideologie“.

„To není způsob, jakým křesťanská Evropa během stovek let začlenila prvky novosti, které přispěly k dosažení jejího bohatství,“ uvedl.

Na otázku, proč globalizační hnutí tvrdě prosazuje narůstající imigraci, Negri uvedl, že jsou ideologicky poháněny hledáním homogenní kultury, kde si každý myslí totéž.

Tato hnutí se snaží normalizovat masové přistěhovalectví, řekl arcibiskup, „protože to slouží velkému globalizovanému hospodářství, jehož jedním z cílů je vytvořit levně placenou přistěhovaleckou pracovní sílu.“

Arcibiskup také uvedl, že papež František je v tomto ohledu zneužíván sekularistickou společností, která používá jeho slova k ospravedlnění vlastních postojů, které nemají s křesťanstvím nic společného.

„Papež František je nástrojem vládnoucího světového názoru,“ řekl Negri. „Dnes existuje soucit mezi určitým křesťanstvím a sekularistickou společností, kde se zdá, že církev už nedokáže říkat „ne“ což je podle mého názoru přesně to, co je potřeba.“„Církev se vydala na kluzký svah, který vede k tomu, že jí dá přebujelou sílu antikřesťanství,“ uvedl. „Poddává se dominantní mentalitě a spokojuje se s tím, že se uchýlí do jakési výhrady, která by v těchto staletích již byla zavedena v mnoha dalších náboženských a kulturních menšinách.“

Daleko horší než osobní morální nedostatky několika lidí je ideologická chyba, která vede v církvi k doktrinářské „nesoudržnosti“, dodal Negri.

„Snažíme se vyrovnat se sekularismem, vyhloubit mezeru a udělat katolicismus jako druh folklorního prvku, který tuto ateistickou společnost netrápí,“ řekl.

Tato ztráta identity a jasný pocit poslání nebyl islámem podrobně prokázán, uvedl arcibiskup, protože islám „ má politické, nikoliv náboženské poslání.“

„Víc než víra, islám je zákon, status, shrnutý slovem „šaría“, uvedl,

„Na rozdíl od křesťanství, které vyzdvihuje svobodu člověka a jeho neredukovatelnost, směřující k tomu, aby se Bůh stal jeho partnerem ve víře, islám nezohledňuje osobu. Muslim má jen hodnotu pro společenský a politický kontext, v němž žije.“

„Není náhoda, že se islám šíří mezi slabými, kteří potřebují autoritu, aby se cítili chráněni,“ pokračoval arcibiskup.

Arcibiskup také vyjádřil své znepokojení nad „tendencí islámu rozbíjet hodnoty západní civilizace a zvláště to je zásadním rozdílem mezi politikou a náboženstvím, „což je jeden z klíčových aspektů západního právního státu,“ uvedl.

„V islámu, náboženské autority, které v mnoha případech působí jako civilní orgány, řídí spravedlnost u svých soudů tím, že vydávají tresty, které dokonce stanoví trest smrti,“ poznamenal.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Luigi Negri Foto: Wikipedia)
Loading...

Podobné články

Komentář “Italský arcibiskup: Nekontrolovaná imigrace „zlikviduje a vyhladí“ Evropskou společnost

  • Mýtus o levné pracovní síle se stále opakuje jako argument. Jestliže na jednoho pracujícího migranta musíme živit z tučných dávek 98 migrantů, nelze mluvit o levné pracovní síle.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*