Italská tajná služba: Pašeráci lidí mohou zařídit masové tonutí migrantů, aby získali soucit Západu

Italská tajná služba: Pašeráci lidí mohou zařídit masové tonutí migrantů, aby získali soucit Západu

Podle italského deníku Il Giornale, italské tajné služby varují o možnosti pašeráků lidí úmyslně způsobit katastrofu na moři, aby získali sympatie Západu a obnovili příliv migrace.     

Takový krok by mohl být opakováním jiných humanitárních katastrof, jako bylo ztroskotání lodi, které dne 18. dubna 2015 zabilo kolem 700 přistěhovalců a vedlo k zahájení operace Sophia a posílení podpory nevládních organizací podporujících migranty působících ve Středozemním moři.Podle některých z mála migrantů, kteří incident přežili, pašeráci lidí přinutili migranty vytáhnout plachty, i když věděli, že je vichřice, což vedlo k tomu, že někteří spekulovali o tom, že katastrofa byla úmyslně způsobena pašeráky.

Loď se nakonec potopila a zabila se zde většina migrantů poté, co se střetla s portugalskou kontejnerovou lodí King Jacob.

Italský deník také v posledních dnech odhalil nesrovnalosti organizace „Alarm Phone“, která funguje jako horká linka pro lodě v tísni ve Středomoří s tím, že nevládní organizace tvrdila, že loď se potápěla, když jiné důkazy prokázaly, že jí nehrozilo potopení.

Deník také tvrdí, že muž, který řídil loď, jež byla zachráněna minulou neděli, byl podezřelým pašerákem lidí, ale nevládní organizace popírá jakýkoli kontakt nebo spolupráci s obchodníky s lidmi.

Není to poprvé, co byly nevládní organizace obviněny ze spolupráce s pašeráky lidí. Italští státní zástupci údajně řešili spolupráci mezi dvěma skupinami a v jednom případě dokonce uvolnili důkazy pro veřejnost.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*