Italská rada zakázala léky na změnu pohlaví pro děti

Italská rada zakázala léky na změnu pohlaví pro děti

Regionální rada ve Furlánsku-Julském Benátsku v severní Itálii schválila návrh, který vyzývá národní vládu, aby zakázala používat léky blokující hormony na předpis, které se používají u takzvaných „léčebných procedur přiřazení pohlaví“ pro děti zmatené svým pohlavím.

Tyto léky brání normálnímu pohlavnímu vývoji u dospívajících.Návrh rady jasně uvádí, že „puberta není nemoc“, a proto by se neměla zastavovat za pomocí léků nebo chirurgickým zákrokem, které mohou mít nevratné účinky. Návrh také zmiňuje dlouhodobé negativní účinky léků obsahujících chemický triptorelin měnící hormon.

Návrh zní: „Neexistují žádné důkazy, ve skutečnosti o účinném úplném obnovení plodnosti v případě stažení z léčby,“ a cituje údaje od American College of Pediatricians, které uvádějí, že až 98% nezletilých vyrostlo ze své pohlavní dysforie nebo pocitu, že jeho biologické pohlaví není v souladu s jeho genderovým výrazem.

Člen Rady Mauro Bordin ze strany Liga Mettea Salviniho řekl novinářům deníku VoceControCorrente: „Vyjadřujeme nesouhlas s užíváním těchto léků,“ a dodal, že nebylo provedeno dostatečné množství klinických studií, „zejména pokud jde o možné dlouhodobé negativní účinky a proč by farmakologické blokování puberty mohlo způsobit nesoulad v [dospívajícím] fyzickém a kognitivním vývoji.“

Bordin argumentoval, že tento návrh není „ideologickým postavením, ale návrhem zdravého rozumu ve výhradním zájmu na zdraví dětí v celé Itálii“.

Lékařští vědci a lékaři z celého světa také varovali před lékařskými zásahy osob trpících genderovou dysforií.

V roce 2017 Dr. Michelle Cretella z American College of Pediatricians prohlásila: „Transgenderismus je psychologická porucha, nikoli biologická porucha“, a dodala: „V důsledku toho očekáváme, že se transgenderismus a související lékařské postupy zvýší, protože společnost tento životní styl stále více podporuje.

Dr. Cretella také ostře kritizovala nedávné rozhodnutí Americké společnosti plastických chirurgů, že používá termín „operace na potvrzení pohlaví“.

„Lingvistické inženýrství předchází sociálnímu inženýrství a doprovází ho,“ řekla Cretella.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*