Italská populistická Liga zavádí zákaz porážek Halal

Italská populistická Liga zavádí zákaz porážek Halal

Italská populistická strana Liga vedené Matteem Salvinim, zavedla právní předpisy, které zakazují rituální porážky halal. Strana argumentuje, že zvířata by měla být respektována a chráněna před utrpením.           Nové zákony uzavřou mezery, které v současné době existují v právních předpisech o dobrých životních podmínkách zvířat, které umožňují muslimům výjimky pro rituální zabíjení halal, píše deník Il Giornale.          

Pokud tento nový zákon, který i přiměje producenty řádně označovat všechny produkty halal, projde a vstoupí v platnost, Itálie se připojí k řadě dalších evropských zemí, jako je Polsko, Dánsko, Norsko, Švédsko, Island, Belgie a Švýcarsko, které rovněž omezily nebo zakázaly náboženské porážky.

V Belgii je tato praxe zakázána jak ve Valonsku, tak ve Flandrech, ale region Brusel nezavedl zákony omezující tyto krvavé porážky, které zde probíhají na islámských svátcích Eid al-Adha.

Francie je členským státem Evropské unie, v níž je zabíjení halal legální, pokud jsou prováděné pod dohledem kvalifikovaného odborníka. I přes to, že je tato praxe legální, francouzská policie stále nachází podzemní jatka, která jsou používána na svátky Eid al-Adha.

Počínaje letošním rokem, policie v převážně migranty osídlených pařížských předměstích Seine-Saint-Denis zachránila 32 ovcí z garáže pizzerie, a dalším vyšetřovatelům se povedly podobné objevy v celé oblasti.

Podobné případy se také vyskytly v Londýně, kde byla například muslimská rodiny zachycena na videu, jak zabíjí v srpnu tohoto roku během Eid al-Adha zvířata na zahradě sousedů. Místní obyvatelka Julia McClenaghanová si na tyto praktiky stěžovala: „Zdá se, že používají jedno z nejméně hygienických míst, kde se připravuje maso a používají starý hadr za očistění svých nástrojů.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*