Italská policie uzavřela romský tábor navzdory nařízení z EU

Italská policie uzavřela romský tábor navzdory nařízení z EU

Policie v Římě vystěhovala téměř 400 lidí, včetně desítek dětí, ze stísněného tábora, který obývaly romské menšiny již řadu let, a to i přesto, že soud Evropské unie rozhodl o zastavení demolice.

Obyvatelé zůstali před táborem s matracemi a jinými věcmi uloženými vedle vozidel, někteří proti tomuto kroku protestovali za pokřiku „rasisti!“

Někteří Romové si stěžovali, že policie během vystěhování tábora použila sílu. Policejní velitel Antonio Di Maggio tato tvrzení odmítl.Starostka Virginia Raggi napsala na Facebooku, že chudinská čtvrť, která byla založena v bývalém táboře Camping River na severním okraji Říma, byla z hygienických důvodů uzavřena. Částí tábora byly bez elektřiny a tekoucí vody.

Starostka uvedla, že tento krok má poskytnout větší ochranu Romům, zejména nezletilým, z nichž někteří nechodí ani do školy.

„Je nepřijatelné pokračovat ve financování takových míst, která vytvářejí ghetta a především, kde životní podmínky nechrání práva dětí, žen a mužů,“ napsala Raggi na Facebooku.

Evropský soud pro lidská práva požádal italské úřady, aby pozastavily demolici tábora až do konce minulého týdne a načrtl plány na přemístění komunity na základě odvolání tří residentů. Místní úředníci však uvedli, že již dlouho pracují na přemístění obyvatelstva a odložili již uzavření tábora o více než rok.

Foto: AP/Gregorio Borgia

Mluvčí města Gennaro Barbieri uvedl, že v posledních několika letech bylo přijato rozhodnutí o státních přijímacích střediscích přijatých úřady, ke kterým se připojilo dalších 43 objektů.

Raggi poznamenal, že někteří, kteří nebyli italskými občany, se v posledních měsících vrátili do svého rodného Rumunska.

Zatímco mnoho členů italské romské komunity, také známé jako Cikáni, má italskou národnost, mnoho z nich žilo v Rumunsku, Kosovu, Bosně a Srbsku. Italské úřady pravidelně čistí squatterské tábory, jako je Camping River, kde mnozí žijí na okraji velkých měst.

Mikhaila Dobreska, která žila v táboře, obvinila policii, že používá zbytečnou sílu.

„Donutili nás odejít,“ uvedla. „Vytlačili všechny ženy.“

Další žena, Gordana Khardzic tvrdila, že policie použila pepřový sprej a zasáhla jednu ženu do očí.

„Oni uhodili dívku. Moje švagrová omdlela,“ uvedla.

Di Maggio uvedl, že celá operace byla natočena novináři a uvedl, že policie operaci organizovala, aby mohli obyvatelé klidně odejít.

Soukromá italská televize La7 ukázala skupinky mužů, kteří odjížděli z tábora, někteří říkali, že mířili do Rumunska, jiní říkali, že se chystají hledat další místo k usazení – pravděpodobně pod mostem.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Foto: AP/Gregorio Borgia)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Italská policie uzavřela romský tábor navzdory nařízení z EU

  • Myslím si, že by děti měly jít do škol a dospělí do práce. Měli by úplně jiné starosti a dobrý pocit, že někam patří. Chtějí jen svá práva, ale povinnosti žádné. Jako ekonomičtí migranti (imigranti).

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*