Italská nezaměstnanost vzrostla pod novou levicovou vládou na téměř 10 procent

Italská nezaměstnanost vzrostla pod novou levicovou vládou na téměř 10 procent

Italská míra nezaměstnanosti podle nových statistik roste. Ty uvádějí, že až na 9,9% pod levicovou koalicí Hnutí pěti hvězd (M5S) a Demokratické strany (PD).

Italský národní statistický institut uvedl, že míra nezaměstnanosti v září vzrostla o 0,3 procenta a že nezaměstnanost mladých lidí ve věku 15 let 24 je nyní ohromujících 28,7 procent, informuje deník Il Giornale.„Poté, co růst zaměstnanosti zaznamenal rekordní růst v první polovině roku a dosáhl vrcholu v červnu, počínaje červencem míra zaměstnanosti neustále klesá, se ztrátou 60 000 pracovních míst od července do září,“ uvádí se ve zprávě.

Převážná většina růstu zaměstnanosti se odehrála za předchozí koaliční vlády Hnutí pěti hvězd a Ligy Mattea Salviniho, která skončila v polovině srpna, kdy předseda vlády Giuseppe Conte rezignoval na funkci předsedy vlády.

Podle údajů Eurostatu zveřejněných na začátku října má Itálie jednu z nejvyšších měr nezaměstnanosti v Evropské unii.

Itálie v posledních letech také zažila „odliv mozků“ u zdravotnických pracovníků, protože přes 10 000 lékařů a přibližně 8 000 zdravotních sester odcestovalo do zámoří, což dále ovlivnilo italskou ekonomiku jako celek.

Během předchozí koalice se pan Salvini pokusil schválit rovnou daň, aby podpořil ekonomiku a snížil nezaměstnanost, ale nestihl zavést tuto legislativu před srpnovým pádem vlády.

Itálie není jedinou zemí v EU, kde došlo k nárůstu nezaměstnanosti, přičemž Švédsko zaznamenalo také nárůst nezaměstnanosti s tím, že migranti mají mnohem vyšší míru nezaměstnanosti než domorodí Švédi. Skandinávská země nyní soupeří se zeměmi jako Francie a Itálie, pokud jde o nezaměstnanost.

Dokonce i Německo, evropská ekonomická síla, zaznamenalo v červenci nárůst počtu nezaměstnaných, přičemž německá Federální agentura práce zaznamenala pětiprocentní míru nezaměstnanosti, zatímco se někteří obávají, že Německo již v září vstoupilo do recese.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*