Italská doktorka pod palbou za to, že prohlásila, že migranti „musí být utopeni“, protože nemají „žádná lidská práva“

Italská doktorka pod palbou za to, že prohlásila, že migranti „musí být utopeni“, protože nemají „žádná lidská práva“

Italská doktorka, která údajně čelí disciplinárnímu řízení poté, co prohlásila, že migranti by měli být „utopeni“, strhla na sociálních sítích lavinu zběsilých komentářů, které ji odsoudily a požadovaly její rezignaci.  

Doktorka z oblasti Umbria v centrální Itálii šokovala veřejnost, když zveřejnila na Facebookové stránce „Doctors Without Escape“ štvavé komentáře. Doktorka komentáře publikovala pod jménem „Gloria Burini“.Žena vyzvala přistěhovalce, kteří přistávají na italských březích, aby se „utopili“, protože nemají žádná „lidská práva“, a poznamenala, že „opustili staré lidi a chudé děti z Afriky, kteří teď zemřou hlady.“

Její připomínky přišly v době, kdy se italské orgány a EU pokoušely ukončit odyseu 177 migrantů, kteří uvízli na šest dní na záchranném člunu poblíž italského pobřeží. 100 metrů dlouhé plavidlo Ubaldo Diciotti bylo v sicilském přístavním městě Catania od té doby, co bylo 15. srpna zachráněno před pobřežím italského ostrova Lampedusa a odepřeno Maltou.

Lékařka, která pracovala v A & E v umbrijském městě Spoleto, napsala na Facebooku: „Neexistují žádná lidská práva pro čtyři černochy, kteří nás napadli a přišli s botami Nike, značkovými tepláky a plnými žaludky.“

Střetnutí kvůli lodi Diciotto přimělo italské žalobce k nástupu na loď, aby si situaci sami ověřili a zjistili, že někteří lidé mají svrab a potřebují naléhavou lékařskou pomoc.

Doktorka se odvolávala na diagnózu prokurátora, když naznačila, že jejich utrpení smrtících nemocí je přímo úměrné „násilným zločinům, které spáchali“.

Podle deníku Il Messaggero, nemocnice, kde doktorka pracovala již zahájila disciplinární řízení, přičemž její ředitel Luca Sapori uvedl, že takové připomínky jsou „nepřijatelné“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*