Italská demokratická strana tlačí, aby kdokoliv, kdo se narodí na italské půdě, získal státní občanství

Italská demokratická strana tlačí, aby kdokoliv, kdo se narodí na italské půdě, získal státní občanství

Jen několik týdnů po vytvoření vlády s Hnutím pěti hvězd, establishmentová Demokratická strana (PD) usiluje o vytvoření takzvaného „občanství prvorozeného “.

Zástupce PD Matteo Orfini uvedl, že po říjnovém hlasování o snížení počtu křesel v italském parlamentu musí být schválen zákon o občanství prvorozeného, informoval deník Il Giornale.Nová ministryně pro rodinu Elena Bonetti také vyjádřila souhlas podívat se na reformu občanství a uvedla, že si myslí, že bylo chybou neschválit zákon jus culturae – který by umožnil mladistvým do 12 let získat občanství po pěti letech vzdělávání.

Senátor Roberto Calderoli, člen Ligy Mattea Salviniho a viceprezident italského senátu, odsoudil tento návrh dát každému, kdo se narodí na italské půdě plné občanství a řekl: „Pozor! V minulém volebním období jsme to zablokovali a zablokujeme to i nyní.

„Ti z Demokratické strany si to dobře řekli: jus sol je mrtvý a pohřben, pohřbili jsme ho v posledním zákonodárném sboru a nikdo ho neobnoví, ani tato zombie vláda. Současný zákon o občanství je v pořádku, jak je a jak dokládá počet nových občanů, udělili jsme ho v posledních několika letech mnoha lidem,“ dodal senátor Calderoli.

Návrh na plné občanství přichází poté, co nová levicová italská vláda učinila kroky k opětovnému otevření italských přístavů pro nevládní organizace zabývající se přepravou migrantů.

Zákon o občanství prvorozeného by umožnil nelegálním migrantům mít děti v Itálii, které by se pak automaticky staly italskými občany.

Italský think tank nadace FareFuturo zveřejnil počátkem tohoto měsíce projekci, v níž uvedl, že masová migrace kombinovaná s dalšími faktory, které vedou k demografickým změnám, včetně porodnosti, by mohla vést k tomu, že do roku 2100 bude v Itálii polovina občanů muslimů.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*