Itálie schválila Salvinim podporovaný zákon o sebeobraně, který má chránit majitele domů před zloději a vetřelci

Itálie schválila Salvinim podporovaný zákon o sebeobraně, který má chránit majitele domů před zloději a vetřelci

Italský senát tento týden schválil nový obranný zákon, který liberalizuje dřívější zákon o sebeobraně a umožňuje občanům více možností, jak chránit své domovy před zloději a dalšími vetřelci.        

Tato reforma, která upravuje článek 52 italského trestního zákoníku, nyní umožňuje Italům použít „legitimně drženou zbraň“ o ochraně sebe a členů své domácnosti, což nyní činí velmi obtížné, aby byli dotyční obviněni z použití zbraně při sebeobraně, píše italský deník Il Giornale.   Nové změny přivítal místopředseda vlády a ministr vnitra Matteo Salvini, který dříve usiloval o reformu sebeobrany.

„Je to krásný den pro Italy, pro které bylo posvátné právo na sebeobranu sankciováno,“ uvedl Salvini.

Vůdce Ligy dokonce dříve nabídl, že zaplatí právní náklady těch, kteří byli stíháni na základě obvinění z trestného činu za použití síly k ochraně svých domovů.

„Zloděj přijde do vašeho domu, firmy nebo obchodu, a ty se bráníš? Bude to vaše právo tak učinit a zloděj (a jeho příbuzní) nebudou moci požádat o eura jako kompenzaci,“ slíbil Salvini.

„Kromě toho, nebudete muset chodit po soudech celá léta a nebudete platit nic z vlastní kapsy: stát pokryje veškeré právní náklady těch, kteří se bránili.“

„Od dnešního dne zločinci vědí, že být zlodějem v Itálii je těžší: je to ještě více nebezpečnější práce,“ poznamenal vůdce Ligy.

Podle údajů zveřejněných v červnu loňského roku má přístup k zbraním asi 4,5 miliónů domácností v Itálii.

33 miliónů italských domovů má bezpečnostní dveře pro proti zlodějům, 10 miliónů má alarmy a často také bezpečnostních kamer.

Nový zákon představuje obrovský kontrast proti Spojenému království, kde se říká, že politika domácí obrany učinila britské majitele domů snadnými cíli.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com) 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*