Itálie poskytne rodinám půdu, aby uprostřed populačního poklesu zvýšila porodnost domorodých občanů

Itálie poskytne rodinám půdu, aby uprostřed populačního poklesu zvýšila porodnost domorodých občanů

V loňském roce bylo v Itálii zaregistrováno pouze 464 000 nově narozených dětí, což je rekordně nízký počet v zemi, která má v současné době nejnižší hodnoty v Evropě. Analytici to připisují nedostatečným benefitům péče o děti, špatným příležitostem pro matky na pracovišti a hospodářské recesi, která přiměla mnoho mladých Italů, aby početí dětí odložili.Italská vláda se však zavázala, že poskytne státní zemědělské půdy na dobu 20 let každé rodině, která bude mít v letech 2019 až 2021 třetí dítě, a to v rámci opatření zaměřeného na potlačování narůstající nízké porodnosti.

Dále budou mít takové rodiny možnost získat půjčky s nulovým úrokem ve výši přibližně 200 000 eur, pokud si koupí svůj první domov poblíž svého nově získaného pozemku.

„Oni tvrdí, že Itálie má málo dětí a že je potřeba něco změnit, a proto chce ministerstvo přispět tím, že upřednostní zejména venkovské oblasti, kde lidé ještě plodí děti,“ zdůraznil italský ministr zemědělství Gian Marco Centinaio, když komentoval takzvanou myšlenku „země pro děti“.

Italský ministr pro rodinu Lorenzo Fontana zase uvedl, že nabídka „země pro děti“ bude omezena na manželské páry spíše než na manželky žijící v občanských svazcích.

V Itálii zákon poskytuje občanským svazkům téměř stejné práva jako manželství, což podle analytiků znamená, že návrh Fontany bude jen stěží implementován.

Na začátku května italský Národní statistický úřad (ISTAT) informoval, že se očekává, že v následujících desetiletích se bude populace v zemi dále snižovat a do roku 2065 ztratí až 6,5 miliónů.

V roce 2017 došlo v celé Evropě k více úmrtím, než bylo nově narozených dětí, avšak kvůli migraci se podle Eurostatu její populace zvýšila o 1,1 miliónů na 512,6 miliónů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*