Itálie: Politici v reakci na koronavirus odstraňují vlajky EU

Itálie: Politici v reakci na koronavirus odstraňují vlajky EU

Čím dál tím více Italů je rozčarováno s Evropskou unií a cítí, že se jim při řešení pandemie COVID-19 nedostalo dostatečné podpory, píše deník Daily Sabah.

Na sociálních sítích se šíří videa, která ukazují, jak lidé ze středomořské země odstraňují vlajku EU a nahrazují jí ruskou nebo čínskou vlajkou. Děje se to proto, že Rusko a Čína dodaly Itálii lékařské pomůcky a EU je kritizována za její reakci, zatímco umírají tisíce Italů.Dokonce i deník New York Times kritizoval Německo, klíčového hráče v projektu EU, za to, že neučinilo dost, aby pomohlo jiným zemím.

Německo minulý měsíc dokonce zablokovalo tolik potřebné dodávky zdravotnického materiálu namířené do Švýcarska a Rakouska.

Rakouský kancléř Sebastian Kurz tento krok odsoudil a řekl: „Nemělo by se to stávat, že musíme dva týdny bojovat sami, abychom zajistili, že na německé hranice uvíznou kamiony s ochrannými maskami, za které jsme již zaplatili, a naléhavě je potřebujeme.“

Člen poslanecké sněmovny Fabio Rampeli nahradil v parlamentu vlajku EU za italskou státní vlajku. I italský premiér Giuseppe Conte varoval, že vedoucí představitelé EU se mohou dopustit „tragických chyb“ a zdůraznil, že země „hodně trpí“ a že „si nemůže dovolit otálet“.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová mezitím označila pandemii koronaviru za „zlomový bod“ pro EU. Tato krize a reakce politiků by mohly Evropskou unii napravit nebo rozbít.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Itálie: Politici v reakci na koronavirus odstraňují vlajky EU

  • Pokud jsou vlajky EU z vhodného materiálu, ušijte z nich roušky. Ostatní jsou na vyhození.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*