Itálie nařizuje společnostem neplatit mzdu neočkovaným pracovníkům

Itálie nařizuje společnostem neplatit mzdu neočkovaným pracovníkům

Italská vláda schválila dekret, který se vztahuje jak na soukromý, tak na veřejný sektor a nařizuje firmám, aby zaměstnancům, kteří odmítnou očkovací látku proti COVIDu-19, zadržely výplatu.

Vyhláška nařizuje, aby všichni zaměstnanci dostali vakcínu „zelený pas“, což vedlo k otázkám, co by se stalo s miliony Italů, kteří zůstávají neočkováni.

Vláda se snaží vyhnout se možnému právnímu postihu tím, že nařizuje firmám nevyhazovat neočkované, ale jednoduše jim neplatit a zároveň zaměstnancům říká, aby nechodili do práce pod hrozbou pokuty, pokud tak učiní.„Místo toho by měli být považováni za pracovníky s neoprávněnou nepřítomností a měly by jim být zadrženy mzdy nebo platy,“ píše Ken Macon.

„Ti, u nichž bylo zjištěno, že pracují bez očkovacího pasu, by mohli být potrestáni pokutou až do výše 1500 eur. Vláda navíc prohlásila, že nebude hradit náklady na testy pro ty, kteří by si vakcínu raději nevzali.“

I ti, kteří prodělali virus, uzdravili se a vyvinuli si protilátky, budou muset dostat alespoň jednu dávku vakcíny, pravděpodobně jen jako ukázku souladu.

Itálie rozšířila svůj program vakcinačních pasů na školy a univerzity 1. září.

Učitelům bylo řečeno, že jim hrozí vyhazov, pokud se nenechají očkovat, a studenti byli pověřeni, aby to vzali na přednášky.

Neočkovaným bylo také zakázáno používat dálkovou veřejnou dopravu, což znamená, že dovolená, cestování za prací a návštěvy příbuzných se pro mnohé staly nemožnými.

Místa jako muzea, stadiony, divadelní tělocvičny a vnitřní místa k sezení v barech a restauracích vyžadují identifikaci očkovací látky a podniky mohou dostat pokutu v řádu tisíců eur za to, že nebudou vymáhat dodržování pravidel.

„Zelený pas“ v Itálii také sleduje polohu jednotlivce a znovu zdůrazňuje, že jde o digitální průkaz totožnosti.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*