Itálie: Migranti se přesouvají do oblastí řízených levicí, aby dostali vyšší sociální dávky

Itálie: Migranti se přesouvají do oblastí řízených levicí, aby dostali vyšší sociální dávky

Podle nové zprávy se převážně muslimští nezletilí migranti z Albánie a Kosova často ocitají v oblastech kontrolovaných levicí.  

Zpráva, která pochází od italského ministerstva práce, uvádí, že většina albánských migrantů, kteří tvoří největší skupinu nezletilých migrantů, jež přišli do Itálie v letech 2018 až 2019, končí v levicí kontrolovaných regionech Emilia Romagna nebo Toskánsko, píše deník Il Giornale.Zdroj na magistrátu ve Florencii řekl italskému deníku: „To naznačuje existenci něčeho organizovaného a řízeného někým, kdo je bere hlavně do těchto měst.“

„Tento problém pochází kvůli mnoha letům levicové vlády. Pracuji pro levicovou administrativu a vidím limity dobré vůle, která vytváří příležitosti pro ty, kteří ji chtějí využít,“ dodal zdroj.

Ve Florencii je umístěno kolem 270 nezletilých migrantů, z nichž 80 procent přišlo nelegálně z Albánie nebo Kosova.

„Městská vláda je tam nalezne a dodává je sociálním službám jako balíček,“ uvedl zdroj a dodal: „Neprověřují, zda jsou ve skutečnosti bez doprovodu nebo, jak se často stává, jestli mají v Itálii příbuzné.

Celkové náklady na nezletilé cizince bez doprovodu pouze ve Florencii se pohybují kolem pěti milionů EUR.

Je známo, že levicí řízené oblasti v Itálii v minulosti upřednostňovaly migranty v oblasti sociálních služeb, včetně sociálního bydlení.

V Sesto San Giovanni v roce 2017 levicová vláda přidělila 29 z 36 dostupných bytů státním příslušníkům ze zemí mimo EU. Tato politika byla později zrušena začátkem tohoto roku po zvolení pravicového starosty Roberta Di Stefana.

Masová migrace zaznamenala v uplynulém roce pokles díky politice bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, který uzavřel italské přístavy pro nevládní organizace přepravující migranty – ale mnozí se nyní obávají nové koalice Hnutí pěti hvězd a Demokratické strany, které by mohly tuto politiku zrušit a znovu otevřít zemi masové migraci.

 

(AP Photo/Petros Giannakouris)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*