Itálie: Kněz zakázal betlém, ze strachu, že by to uráželo muslimy

Itálie: Kněz zakázal betlém, ze strachu, že by to uráželo muslimy

Kněz v Itálii vyvolal pobouření poté, co oznámil, že letos nebude na místním hřbitově vystaven na Vánoce betlém, protože by to mohlo urazit muslimy a ateisty.   

Fr Sante Braggiè prohlásil, že nebude na hřbitově v severním městě Cremona žádný betlém, protože by to mohlo rozčílil lidi jiných vyznání nebo ateisty, jejichž příbuzní jsou na hřbitově pohřbeni.

„Malý roh hřbitova je vyhrazen pro muslimské hroby,“ uvedl Fr Braggiè. „Jesličky umístěné na dohled od nich by mohly být považovány jako nedostatek respektu ke stoupencům jiných náboženství, ublížit senzitivním muslimům, stejně jako Indům a dokonce i ateistům.“

Kněz se také odkazoval na nedostatek pracovníků rad, kteří by jesličky vytvořili, jako na další důvod pro upuštění od této křesťanské tradice.

Deník Corriere della Serra uvedl, že předchůdce Fr Braggièra, místní kněz, Fr Oreste Mori, silně toto rozhodnutí kritizoval, řekl: „To myslíte vážně? Nemohu tomu ani uvěřit!“

„Nemůžeme se vzdát naší kultury a tradice,“ uvedl kněz. „To by byla neodpustitelná slabost.“

„Jsem, alespoň prozatím, v Itálii, ne v Saúdské Arábii.“

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Itálie: Kněz zakázal betlém, ze strachu, že by to uráželo muslimy

  • No hlavně, že jesličky uráží ateisty. To by bylo v Čechách opravdu dusno.
    Dement kněžourskej.

  • Tento kněz se zcela postavil do řad srabů a nevěřím, že věří v Boha neboť by nedával průchod podřízenosti vůči agresorům. Hosté v cizím státě by se měli chovat slušně a respektovat zvyklosti té země kam se nezvaní dobývají. To je základní slušnost. A když jim budeme ustupovat tak tedy Bůh s námi. Copak už jsme ztratili v Evropě rozum ? Komu to vyhovuje ?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*