Itálie: Demokratická strana chce znovu otevřít hranice výměnou za nahrazení Salviniho strany v koalici

Itálie: Demokratická strana chce znovu otevřít hranice výměnou za nahrazení Salviniho strany v koalici

Italská levicově-liberální Demokratická strana požaduje zrušení dekretů populistického vůdce Mattea Salviniho, které zavedl proti nelegálnímu přistěhovalectví, v rámci potenciální koaliční dohody, která má udržet Hnutí pěti hvězd ve vládě bez voleb.Vůdce Demokratické strany (PD) Nicola Zingaretti stanovil podmínky pro koaliční dohodu s Hnutím pěti hvězd (M5S) po rezignaci premiéra Giuseppe Conteho a po kolapsu koalice mezi stranou Liga a Hnutím pěti hvězd, informuje deník Il Giornale.

Možná koalice mezi PD a M5S by znemožnila vyhlídky na nové volby – kterých se M5S a levice velmi obávají, protože Salviniho Liga v průzkumech drtivě vítězí – ale zdroj blízký italskému prezidentovi Sergiovi Mattarellovi řekl deníku Financial Times, že by schválil pouze koalici s jasným programem do budoucna.

Poradce Zingarettiho uvedl, že důvod, proč chce zrušit dle jeho slov protizákonné imigrační dekrety Mattea Salviniho, který odsoudil nelegální příjezdy migrantů je ten, že vůdce PD nechce být v postavení, které brání záchranným lodím s přistěhovalci pronikat do Itálie.

PD však není zcela sjednocena, protože frakce bývalého předsedy vlády Mattea Renziho vyjadřuje údiv nad návrhy Zingarettiho směrem k M5S.

„Nevěděli jsme absolutně nic. Pokud jste chtěli aby dohoda zkrachovala, měli jste to říct okamžitě,“ stěžoval si zdroj blízký Renziho frakci deníku Il Giornale.

Věří se také, že Hnutí pěti hvězd se také neshoduje v názorech. Někteří požadují nové volby, zatímco jiní souhlasí s myšlenkou koalice s tradiční establishmentovou PD, aby zůstali u moci.

Nové volby také upřednostňuje bývalý pravicový premiér Silvio Berlusconi, který uvedl: „Vlády se nerodí v laboratoři ani na zakázku,“ a řekl, že provizorní většina „by byla výsměchem pro voliče a zradou jejich vůle.“

Předčasné volby by mohly hrát do karet Berlusconimu a jeho straně Forza Italia, pokud se znovu spojí do středo-pravicové koalice se Salviniho Ligou a Bratry Itálie.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Itálie: Demokratická strana chce znovu otevřít hranice výměnou za nahrazení Salviniho strany v koalici

  • Už se stalo !!! Slavín je z kola venku !!!! Nezkovky se radují !!! Bože kdo zachrání Evropu před Africkými migrantů ?????

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*