Ital, který zastřelil na svém pozemku migranta, jenž na něj mířil zbraní, bude vyšetřován za vraždu

Ital, který zastřelil na svém pozemku migranta, jenž na něj mířil zbraní, bude vyšetřován za vraždu

Italský muž, který smrtelně postřelil útočníka na svém pozemku, jenž na něj mířil zbraní, bude vyšetřován pro vraždu.

Sandro Fiorelli je vyšetřován pro vraždu poté, co ve svém domě ve městě Santopadre překvapil několik zločinců a jednoho z nich, který byl údajně ozbrojen a mířil na něj střelnou zbraní, smrtelně postřelil.

Postřelený muž, 34letý rumunský migrant Mirel Joaca Bine, se zhroutil na zem a ostatní tři zločinci z místa činu utekli. Brzy se vrátili, ale byli vystrašeni, když Fiorelli vypálil několik dalších výstřelů do vzduchu, píše Il Giornale.„Uvědomil jsem si, že nahoře někdo je, a tak jsem vzal brokovnici, protože jsem se bál… zatímco jsem chodil po domě, objevil se přede mnou muž. Držel zbraň, namířil ji na mě a v tu chvíli jsem vystřelil,“ řekl Fiorelli italským médiím.

Některé podrobnosti incidentu zůstávají nejasné, včetně toho, zda střelná zbraň, kterou se oháněl útočník, byla skutečná střelná zbraň, nebo jen maketa. Tři jeho komplicové jsou prý stále na útěku.

Několik členů strany Liga senátora Mattea Salviniho reagovalo na incident a obhajovalo použití síly ze strany Fiorelliho jako legitimní případ sebeobrany.

„Pokud… vstoupí ozbrojení lidé, no… pak je sebeobrana legitimní,“ řekl senátor Ligy Gianfranco Rufa.

Francesca Gerardiová, členka Ligy italských poslanců, vyzdvihla reformy, které provedl Matteo Salvini, když působil jako ministr vnitra v oblasti sebeobrany.

V roce 2019 schválil italský senát zákon liberalizující sebeobranu, který Italům vlastnícím legálně nabyté zbraně umožňoval použít je k ochraně svých domovů před zloději a jinými vetřelci.

„Do vašeho domu, firmy nebo obchodu přijde zloděj a vy se bráníte? Budete na to mít právo a ten grázl (a jeho příbuzní) nebude moci žádat ani euro odškodného,“ řekl tehdy Salvini a dodal: „Kromě toho neskončíte před soudem na několik let a nezaplatíte si nic z vlastní kapsy: stát pokryje veškeré právní výdaje těch, kdo se bránili.“

Letos byl jeden ze Salviniho spolustraníků umístěn do domácího vězení poté, co před barem ve městě Voghera smrtelně postřelil marockého migranta.

Radní Ligy Massimo Adriatici tvrdil, že jeho střelná zbraň vystřelila poté, co ho Maročan napadl a přinutil ho lehnout si na zem, a tvrdil, že to byla sebeobrana. Adriatici byla minulý týden propuštěna z domácího vězení.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Ital, který zastřelil na svém pozemku migranta, jenž na něj mířil zbraní, bude vyšetřován za vraždu

  • EU nařídila uprchlíky pranit !! My se bránit nesmíme i kdyby nás vraždil !! Divná politika EU !!

  • · Edit

    👍💁😎 verim ze pravo zustane na strane obeti! (Majitele domu ano present tak!)

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*