Islámští vůdci chtějí v Barceloně postavit novou masivní mešitu, protože počet muslimů nadále roste

Islámští vůdci chtějí v Barceloně postavit novou masivní mešitu, protože počet muslimů nadále roste

Muslimští vůdci Evropy a Asie položili základy nové kanceláře, která bude studovat stavbu velké mešity v Barceloně.               V rámci setkání mezi duchovními vůdci z různých zemí, které se konalo v Barceloně, se hlaví imámové z Evropy a Asie rozhodli prozkoumat vhodnost výstavby velké mešity v Barceloně.

Předseda fóra Malik Abderrahman Ruiz naříkal, že Barcelona, navzdory tomu, že je „městem s největší muslimskou komunitou ve Španělsku, nemá reprezentativní mešitu a proto je nutné „provést rozsáhlý projekt“.

Během setkání, které svolalo „Evropské muslimské fórum“, byla rovněž podpořena propagace muslimské přítomnosti v kultuře, hospodářství, politice a institucích.

Barcelona bude ústředím tohoto úřadu, protože je považována za „ideální“ místo. Jinými slovy, bude fungovat jako předmostí pro španělskou islamizaci, protože Katalánsko má téměř 25% všech muslimských obyvatel Španělska.

Tento úřad se bude rovněž věnovat podpoře kulturních činností, podpoře vztahů mezi institucemi a podpoře sociálních opatření – zejména ve prospěch přistěhovalců. Vedoucím schůze byl Abdul Vakhed Niyazov.

Niyazov vysvětlil, že „Barcelona je velké město s velkým muslimským obyvatelstvem“ a že na rozdíl od mešit, které tam nyní existují, pracují na tom, aby nová mešita byla „emblematická a krásná“.

Před pouhými třemi lety se objevily zvěsti, že barcelonský stadión na býčí zápasy bude přeměněn na super-mešitu. Nyní má Barcelona mnohem více radikální levicovou starostku Adu Colau z krajně levicové strany „Barcelona en Comú“ (přidružené k Podemosovi) a je velmi pravděpodobné, že to ráda posvětí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*