Islámští teroristé v syrském městě Aleppo dostali posily z Turecka

Islámští teroristé v syrském městě Aleppo dostali posily z Turecka

Teroristé zvýšili své aktivity, s ohledem na plánované rozhovory, které se mají uskutečnit příští týden mezi syrskou vládou a povstalci, a zároveň také obdrželi v syrské provincii Aleppo posily z Turecka, uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.

Tolik očekávané rozhovory mezi syrskou vládou a různými opozičními skupinami se budou konat ve švýcarském městě Ženeva dne 25. ledna.

„Bohužel, v posledních dnech je obzvlášť patrné, že před plánovaným zahájením syrských jednání v Ženevě, činnost teroristických skupin se zintenzivnila. Je zřejmé, že se teroristé snaží vše na bojišti zvrátit ve svůj prospěch,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zakharova během brífinku v Moskvě.

Podle Zakharové, pokusy zahájit protiútok proti vládním silám provádí skupiny Fronta an-Nusrá a Ahrar ash-Sham, které „obdržely velké posily z Turecka“.

Hosam Katan / Reuters
Hosam Katan / Reuters

Zvýšená aktivita teroristů byla zaznamenána v několika předměstích syrských provincií Damašek, Homs a Idlib, dodala mluvčí.

Rusko bude v Sýrii pokračovat v poskytování humanitární pomoci civilnímu obyvatelstvu, zdůraznila Zakharová.

Mluvčí ministerstva také zopakovala, že ruské ministerstvo pro mimořádné situace provedlo v lednu 30 letů „nejen do Sýrie, ale také do Libanonu a Jordánska“, a poskytlo 600 tun potravin a základních potřeb pro postižené tímto konfliktem.

Kromě humanitární pomoci, „Rusko se také podílí na evakuaci občanů, kteří chtějí opustit nebezpečné oblasti,“ dodala.

Zakharova uvedla, že Moskva byla „šokována“ nedávným komentářem Washingtonu, ve kterém zástupci amerického ministerstva zahraničí uvedli, že „nevidí žádnou snahu Ruska ve vztahu poskytování humanitární pomoci v Sýrii.“

„Je to velmi podivné, zejména proto, že americké ministerstvo zahraničí údajně vidí vše, včetně ruských tanků, které jsou umístěné v letadlech, nebo že vjíždí na území cizích států, ale nevidí žádnou humanitární pomoc,“ uvedla Zakharova.

Mluvčí ministerstva uvedla, že Rusko je znepokojeno kvůli zvýšené vojenské invazi Turecka do Sýrie, a dodala, že „nelze vyloučit, že opevnění stavěné Tureckem podél syrsko-turecké hranice může být použito militantními skupinami, jako pevnost.“

„Zatímco všechny zúčastněné strany doufají v zahájení smysluplného dialogu, včetně dialogu mezi syrskou vládou a opozicí, vnější síly nadále pomáhají militantům v Sýrii, včetně teroristických skupin, kterým poskytují zbraně a střelivo,“ zdůraznila Zakharova.

Podle mluvčí, syrská vláda zaslala oficiální výzvu generálnímu tajemníkovi OSN a předsedovi Rady bezpečnosti OSN, kvůli „opakovaným nájezdům tureckých vojsk do syrských příhraničních oblastí.“

Sýrie je zachvácena v krvavé občanské válce od března 2011, v níž zahynulo více než 250.000 lidí, podle odhadů OSN.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*