Islámský terorista, který naplánoval masakr v dánské redakci, byl ve Švédsku propuštěn

Islámský terorista, který naplánoval masakr v dánské redakci, byl ve Švédsku propuštěn

Švédské úřady propustily radikálního islámského extremistu, který v roce 2010 plánoval masakr zaměstnanců dánských novin Jyllands-Posten, a to i přesto, že ve vězení plánoval další útoky.Muž, jehož jméno nebylo uvedeno, má údajně čtyřicet let a byl jedním ze tří osob zatčených za plánování masakru v redakci v roce 2010 a uvězněných nejprve v Dánsku, ale později byli přesunuti do Švédska, píše deník Aftonbladet.

Během svého pobytu ve vězení muslimský radikál údajně plánoval ještě více útoků, v jeho cele se objevily pokyny, jak vyrobit bombu a mapa systému veřejné dopravy v Kodani.

Poté, co byl přesunut do švédského vězení se údajně také choval velmi špatně a říkal důstojníkům vězeňské služby, že je během svého pobytu připraven zabíjet a vraždit.

Podle švédské vězeňské a probační služby muž později představoval mnohem klidnější temperament a již nemusel být držen v zabezpečené části vězení, ve kterém byl umístěn.

V loňském roce byl propuštěn a na jaře 2019 se zapsal na švédskou univerzitu. Také se říká, že si změnil své jméno.

Redakce Jyllands-Posten se stala hlavním cílem islámských extremistů poté, co v září 2005 zveřejnila článek s několika zobrazeními islámského proroka Mohammeda, přičemž karikaturista Kurt Westergaard obdržel řadu hrozeb smrti a vyžadoval policejní ochranu.

K desátému výročí vydávání karikatur Westergaard řekl: „Říká se, že nyní musíme projevit toleranci a musíme být velmi opatrní, abychom neurazili naše muslimské spoluobčany. Faktem však je, že je to strach, a to je něco velmi žalostného. Samozřejmě chápu, že lidé se bojí, také se bojím, ale vztek je větší, než můj strach.“

 

(Ilustrační obrázek Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*