Islámský stát zveřejnil video, kde hovoří o pomstě při „sestřelení“ ruského dopravního letadla nad Sinaji

Islámský stát zveřejnil video, kde hovoří o pomstě při „sestřelení“ ruského dopravního letadla nad Sinaji

Nové video zveřejněné islámským státem ukazuje rusky mluvící džihádisty, kteří chválí „sinajské bratry“ za „sestřelení“ ruského tryskového dopravního letadla a také hrozí dalšími útoky, zatímco Rusko i Egypt tvrdí, že teroristická skupina nemá dostatečné prostředky, aby letadlo sestřelila.

V nově zveřejněném videu, pět džihádistů islámského státu sedí venku a jeden z nich chválí ozbrojence na Sinajském poloostrově za údajné sestřelení ruského dopravního letadla A321 se 224 lidmi na palubě.

Obklopen čtyřmi kolegy džihádisty, slovansky vyhlížející muž hovoří jak v ruštině tak arabštině k prezidentovi Putinovi, kterého varuje, že bude litovat za útoky proti islámskému státu v Sýrii.

Screenshot z videa ISIS uloženého na archive.org
Screenshot z videa ISIS uloženého na archive.org

S nožem v ruce džihádista hrozí, že budou pokračovat v sestřelování letadel, v napadání zemí, a zabíjení lidí, jako odplatu za ruské vojenské operace v Sýrii.

Islámský stát se již pokoušel přihlásit se k odpovědnosti za sestřelení Airbusu 321 krátce poté, co letadlo havarovalo na cestě z egyptského města Sharm-el-Sheikh do Petrohradu dne 31. října.

Nicméně, toto tvrzení bylo rychle zamítnuto dvěma ruskými a egyptskými představiteli jako „nepravděpodobné“.

Také americké ministerstvo zahraničí vyvrátilo tuto možnost tvrdíc, že „nemají žádnou indikaci, že by teroristé sestřelili letadlo.“

Zatímco představitelé zdůraznili, že nelze úplně vyloučit žádnou verzi, dokud nebude vyšetřování kompletní, existují oprávněné důvody se domnívat, že bojovníci v řadách islámského státu bojující v Sinaji za havárii nestojí.

Úředníci a odborníci jsou jednotného názoru, že džihádisté vlastní pouze ruční přenosné protiletadlové raketové systémy, které nejsou schopny dosáhnout výšky 9.450 m k zasažení Airbusu.

„Pokud je známo, islámský stát a jeho přidružené skupiny nejsou schopny sestřelit letadlo letící ve výšce, ve které se toto letadlo nacházelo, což bylo něco kolem 10.000 metrů,“ řekl britský bezpečností analytik a bývalý důstojník v boji proti terorismu Charles Shoebridge kanálu RT.

Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Islámský stát zveřejnil video, kde hovoří o pomstě při „sestřelení“ ruského dopravního letadla nad Sinaji

  • Kadyrov, už niekoľkokrát vykrikoval, že by sa rád zapojil do boja. Tak má príležitosť na tie vražedné monštrá poslať také menšie komando. Zomierali by veľmi dlho v mukách a pri tom by si mohli snívať svoj sen o zabíjaní ľudí. Kde sa kotia také beštie a je ich stále viac a viac.

  • IS stát dostává zbraně prostřednictvím „umírněné opozice“ od USA. Nebyl bych si tak jist, že IS nemá prostředky k sestřelení letadla.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*