Islámský stát získal v Saúdské Arábii významné spojence

Islámský stát získal v Saúdské Arábii významné spojence

Saúdská Arábie vytvořila islámskou vojenskou koalici 34 zemí pro „boj“ s terorismem. Spojené velitelské operativní centrum bude mít sídlo v hlavním městě Saúdské Arábie Rijádu.  

Více:http://cz.sputniknews.com/svet/20151215/1937044/davutoglu-islamska-koalice-odpoved-teror.html#ixzz3uOdQ56s6.

Turecký premiér Ahmet Davutoglu prohlásil, že islámská antiteroristická koalice je nejlepší odpovědí těm, kdo spojují islám s terorismem.

Saúdská Arábie oznámila vznik vojenské aliance islámských zemí pro boj proti terorismu. Koalici tvoří celkem 34 států – vedle arabských zemí také Turecko, Malajsie či Pákistán. Jedním z cílů skupiny jsou koordinované zásahy v Iráku, Sýrii, Libyi, Egyptě a Afghánistánu. Koalici tvoří Saúdská Arábie, Bahrajn, Bangladéš, Benin, Čad, Komory, Džibutsko, Egypt, Gabon, Guinea, Pobřeží slonoviny, Jordánsko, Kuvajt, Libanon, Libye, Malajsie, Maledivy, Mali, Maroko, Mauritánie, Niger, Nigérie, Pákistán, palestinská samospráva, Katar, Senegal, Sierra Leone, Somálsko, Súdán, Togo, Tunisko, Turecko, Spojené arabské emiráty a Jemen. Dalších deset „islámských zemí“, mezi nimi také Indonésie, prý vyjádřilo koalici svou podporu. Chybí šíitský Írán, odvěký rival sunnitské Saúdské Arábie o vliv v arabském světě.

islamsky stat pruvod

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1636429-rijad-predstavil-islamskou-vojenskou-koalici-teheran-je-mimo-hru

Podle arabisty Petra Pelikána jde ale v první řadě o projev mocenského soupeření mezi sunnitskou Arábií a šíitským Íránem.

Samozřejmě, naprostý souhlas!

Pokud něco takového iniciovaly státy, které nejvíce obchodují s Islámským státem na území Sýrie a Iráku, tak nejde o žádný boj proti islámským teroristům, ale o spojení sunitských vyznavačů Islámu proti šiítům.

A vzhledem k tomu, že Islámský stát též reprezentují sunité, i když v té nejradikálnější formě, tak to jim samozřejmě příliš nevadí.

Poté, co se provalilo, že největší odběratel ropy od Islámského státu je Turecko (je bez diskusí, že bez přímého zapojení Erdoganovy rodiny by se něco takového v Turecku nemohlo stát), hledají spolupracovníci Islámského státu spojence, aby mohli s IS dále obchodovat, ale hlavně spojit se proti Bašáru Asadovi, Rusku, Íránu a všem šiítským muslimům.

To, že Saúdská Arábie společně s Tureckem nejvíce podporují Islámský stát je nyní již veřejným tajemstvím:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Arabista-v-CT-Mezi-Islamskym-statem-a-Saudskou-Arabii-neni-rozdil-Jen-Arabie-konvenuje-se-Zapadem-408187

Ze zemí NATO nejvíce podporují Saúdskou Arábii USA, Velká Británie a Francie. To znamená, že „tajnými“ podporovateli IS je ve skutečnosti Západ, který proti IS bojuje pouze „naoko“.

http://video.idnes.cz/?c=A151208_135538_zahranicni_fka&idvideo=V151202_161708_zpravodaj_vov

Nechápu, proč Západ dávno nezačal bombardovat cisterny s ropou proudící do Turecka, než toto opravdu začali Rusové.

Země NATO se místo toho postavily na stranu Turecka, které po boku Islámského státu prokazatelně proti Rusku v Sýrii bojuje, což prokázalo úmyslným sestřelením ruského bombardéru.

Jsem zvědavý, co z této „Islámské vojenské koalice proti terorismu“ vypadne.

Osobně si myslím, že vznikne koordinovaná podpora Islámského státu na území Sýrie a Iráku, protože skutečný společný nepřítel Saúdské Arábie a zemí NATO není Islámský stát a islámští teroristé, ale Asad a Rusko.

A Evropa se má na co těšit. Západní majitelé mainstreamových médií si nyní na příkladu francouzských voličů dokázali, že Francouzi volí toho, na koho ukážou – ve skutečnosti jednoho z hlavních viníků vzniku IS – N. Sarkozyho. Ten společně s D. Cameronem byl hlavním původcem vojenského napadení a naprostého rozvratu Libye, jakož i vzniku IS na území Libye.

Západní představitelé vědí, že i když se dopustí sebevětších zločinů, tak jim všechno projde.

Skuteční bojovníci proti islámským teroristům jsou pro ně větším nebezpečím, než  islámští teroristé.

Takže se nechejme překvapit, co Evropu v brzké době čeká, když ještě zmohutní příliv milionů mladých muslimských mužů do Evropy…

 

Jaromír Petřík

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*