Islámský stát chce v roce 2015 systematicky útočit na Evropu.

Islámský stát chce v roce 2015 systematicky útočit na Evropu.

Francouzský novinář a expert na Střední východ uvedl, že by se měla Evropa v příštím roce připravit na systematické útoky ze strany ozbrojenců Islámského státu.

V rozhovoru pro tiskovou agenturu Sputnik, známý francouzský novinář a expert na zpravodajské služby na Středním východě Jean-Michel Vernochet prohlásil, že počítá s blížícími se útoky skupin Islámského státu v Evropě v blízké budoucnosti.

islamsky stat

Podle Vernocheta, existují lidé, kteří chtějí „transformovat Evropu na zemi Islámu,“ ale také existují ti, kteří „chtějí obrátit Evropu na válečnou zónu.“

Pravděpodobně jste slyšeli o nedávných událostech ve Francii – v Nantes a v Dijonu, na předměstí velkých měst,“ vzpomíná Vernochet. „Policisté byli  na místě napadeni noži ozbrojenými osobami, automobily vrážely do davů, a někteří lidé byli vážně zraněni a těchto incidentů se děje čím dál více!

Expert dodal, že zatímco se úřady snaží tyto incidenty bagatelizovat jako nesouvisející ohniska, ve skutečnosti mají na sebe vazbu. Pachatelé jsou zobrazováni jako nestabilní jedinci. Je zřejmé, že se jedná o nestabilní jedince, což je důvod, proč tyto věci dělají, ale existuje mnoho dalších, kteří jejich činnosti pečlivě zvažují, a jejichž teroristické akce mohou mít mnohem větší účinek.

Proto,“ Vernochet vysvětluje: „Evropa není v bezpečí, a to zejména s ohledem na skutečnosti, že Francie, spolu se Spojeným královstvím a Austrálií (Pravděpodobně jste slyšeli o tom, co se tam v poslední době děje), jsou členy Amerikou vedené koalice 61 států shromážděné k boji proti Islámskému státu.“

Nejhorší ze všeho, podle názoru Vernocheta, je skutečnost, že Islámský stát je „hnutí vytvořeno a podporováno Spojenými státy, což se může na první pohled zdát jako velký paradox.“ Vernochet přirovnal, co on označuje jako simultánní podporu USA a kampaň proti IS jako „brzdu vedle plynového pedálu v závodním voze. Na jedné straně je podporován pohyb a na druhé straně se pohybu odporuje.“ Vernochet označil tento zdánlivý paradox jako geopolitické zájmy.

Vernochet věří, že v dnešním propojeném světě není žádný důvod používat koncepce globální nebo lokální války, jelikož jsou oba tyto pojmy vzájemně propojeny. Novinář také upozornil na přítomnost islámských militantů z celého světa, kteří se účastní konfliktu v Mezopotámii a Levantu. „Ti, kdo věří, že se regionálních konfliktů účastní jen místní aktivisté, tak by měli být upozorněni na čečenské bojovníky v Sýrii a Iráku. Dalším příkladem je proud Uygur militantů pocházejících z Číny,“ vysvětlil expert.

V této souvislosti Vernochet připomíná, že i ty země, jako je Čína, která se snaží distancovat od konfliktů na Blízkém východě, tak můžou učinit. Věří, že s „pomocí Šanghajské organizace spolupráce, Čína usiluje o posílení obranného bloku Ruska a Číny, který se může případně spojit s Indií.“ „Pokud jde o Indii,“ Vernochet vysvětluje, „žije v ní 400 miliónů muslimů a již v 19 století některé indické sekty přísahaly věrnost hnutí Wahhabi, které se rozšířilo v Pandžábu a v Pešávaru.“ „Skutečná situace je zcela odlišná od toho, co si na Západě myslíme o tom, jak se věci pohybují na globální úrovni,“ dodal Vernochet.


Ve své poslední knize „Les Egares: Le Wahhabisme est-il un contre Islam?“(Popletený: Je Wahhabism proti Islámu?) Vernochet poskytuje to, co tvrdí, že je „komplexní popis světa muslimských sekt, které jsou napojené na americkou inteligenci a které proměnily Saudskou Arábii na nástroj války.“Vernochet také poznamenal, že „sunnitský islám byl vždy inspirován příkladem Osmanské říše jako ztělesnění ummy – „Islámského světa“.

Vernochet je přesvědčen, že „tento stav postihl celý Blízký východ a byl jedním z důvodů konfrontace mezi Palestinou a Izraelem (který je podporován i ve Spojených státech), a také důvodem zničení Iráku, Libye, Libanonu, Sýrie, Mali, tragédie na severním Kavkaze a takto bych mohl pokračovat dál a dál.

Nejkontroverznější je ale fakt, poznamenává Vernochet, že „teď, když se uvolnil nějaký prostor, USA, spolu se Saudskou Arábii, budují celou armádu, která se chystá zaútočit na Evropu. Je to zkušená armáda, která nemá žádné výčitky useknout hlavu, jejich bojovníci bojovali od jejich mladistvého věku, a přišli již o všechno… Bohužel, ubohý Západ!

zdroj : http://sputniknews.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články