Islámská strana v Belgii chce vytvořit stoprocentní islámský stát a oddělit muže a ženy

Islámská strana v Belgii chce vytvořit stoprocentní islámský stát a oddělit muže a ženy

Podruhé po šesti letech se islámská strana účastní belgických komunálních voleb. Strana chce vytvořit islámský stát a oddělit muže a ženy ve veřejné dopravě, píše belgický deník HLN.   

„Naším cílem je 100% islámský stát, ale nemáme na mysli, že bychom chtěli nařídit šátek,“ tvrdí zakladatel strany Redouane Ahrouch. „Tím, že zavedeme právo šaría, chceme následovat cestu proroka a Koránu,“ dodal.

Islámská strana se jasně zaměřuje na konzervativní muslimy a má již dva členy, kteří byli zvoleni po volbách v roce 2012. V letošním roce se bude účastnit voleb v 28 obcích.

Ahrouch tvrdí, že chce dosáhnout cílů strany „bez porušení belgické ústavy“. Není jasné, jak to chce udělat, protože strana chce oddělit muže a ženy ve veřejné dopravě.Belgický státní tajemník pro přistěhovalectví Theo Francken tvrdí, že ho strana „znechutila“. Na Twitteru napsal:

„V Belgii roste politická strana s názvem „ISLÁM“. Strana veřejně vyzývá k zavedení práva šaría. Šaría je v rozporu s lidskými právy. Strany šaría jsou proto protidemokratické. Jsou to vlci v ovčím kožichu.“

a

„Klasický příklad Takíje: tito islamisté chtějí v naší zemi instalovat 100% islámský stát,“ ale „bez toho, aby se dotkli ústavy.“ Nemožné lži. Zajímalo by mě, jak vypadá jejich kampaň mimo kamery.“

Odborníci tvrdí, že strana může získat mnoho, protože mnoho levicových stran s muslimskými kandidáty ztrácí popularitu mezi marockými a tureckými voliči. Jméno islámská strana by také mohlo povzbudit muslimy pro ni hlasovat, kvůli jejím dobře známým představám.
Reklama

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*