„Islamofobie je termín používán k zastrašování lidí“: Rozhovor s Robertem Spencerem o imigraci

„Islamofobie je termín používán k zastrašování lidí“: Rozhovor s Robertem Spencerem o imigraci

V návaznosti na mnohými napadaný imigrační dekret vydaný Donaldem Trumpem, jsme chtěli slyšet názor Roberta Spencera, ředitele deníku Jihadwatch, se kterým jsme měli čest provést rozhovor již v minulosti.   

Mezi jeho mnoha knihami o džihádismu a islámu, rádi bychom připomněli „Kompletní průvodce nevěřících pro Korán (2009), Žádný mír jen meč (2013), Kompletní průvodce nevěřících pro Írán (2016).

Rád bych začal otázkou týkající se imigračního dekretu prezidenta Trumpa, který zakázal občanům sedmi muslimských zemí vstup do Spojených států na dobu tří měsíců s cílem zlepšit monitorování a bezpečnostní opatření. Myslíte si, že bylo toto nařízení nutné, a pokud ano, proč?      

Ano, bylo to nutné. Volba je snadná: buď zakážete vstup několika běžným cestujícím do země na přechodnou dobu, nebo povolíte uprchlíkům, mezi nimiž bude určitě nepoznatelný počet islámských džihádistů, kteří budou vraždit Američany. Ti, kteří se staví proti tomuto zákazu, zdá se, že je jim jedno, že uprchlíci provádí džihádistické teroristické útoky v Evropě a USA.

Imigrační dekor prezidenta Trumpa vyvolal rozruch velkých rozměrů ve Spojených státech a mnoho vyvracení důkazů i zde v Evropě. Dekret byl označen jako „muslimský zákaz“, což samozřejmě není, protože země na seznamu jsou jen sedm muslimských zemí mezi nejméně 51 po celém světě. Kromě toho, tyto stejné země byly již označeny jako potenciálně nebezpečné Obamovou administrativou. Chtěl byste se k tomu vyjádřit?        

Prezident jednal zcela v rámci svých práv a podle amerického práva. Prezident má ve skutečnosti odpovědnost omezit imigraci za účelem národní bezpečnosti. Ti, kteří tento dekret označují za „muslimský“ se jen snaží vyhrotit hysterii proti Trumpovi, aby jej zdiskreditovali a zničili jeho možnosti jednat.

Různí lidé ve Spojených státech, ale také v Evropě kritizovali jeho imigrační dekret proto, že v něm nejsou zahrnuty země, jako je Saúdská Arábie a Katar. Víme, že Saúdská Arábie je spojencem Spojených států od roku 1945, ale víme také, že podporuje terorismus společně s wahhábismem.      

Nevím, proč není tato země na seznamu, ale Reince Priebus uvedl, že by možná mohly být přidány jiné státy. To je velmi chytrý tah: dává to USA moc nad domnělými spojenci, jako je Saúdská Arábie.

V nedávném rozhovoru, který jsem měl s Raymondem Ibrahimem, když jsem se jej ptal na dlouholeté spojenectví mezi Spojenými státy a Saúdskou Arábií, on odpověděl, že „je to odporné a ostudné spojenectví.“ Je to také váš názor?                   

Rozhodně ano. Saúdové jsou primárně odpovědni za šíření ideologie džihádu po celém světě, zejména v muslimských komunitách, kde byl vyvinut kulturní islám. Oni způsobili, že svět hoří s nejsou skutečnými spojenci USA v jakémkoliv smyslu.

Jako jeden z předních odborníků na islámský džihád, co vidíte jako hlavní selhání v politice proti džihádu ve Spojených státech?                

Primární selhání bylo je ignorování a popírání motivační ideologie, která stojí za džihádistickým terorismem. To byla dokonce oficiální politika Obamovy administrativy, odstranit všechny zmínky o islámu a džihádu z protiteroristického tréninku. To bylo v extrému sebezničující: nikdo nemůže porazit nepřítele, když mu nerozumí.

Dne 15. února, premiér Izraele Benjamin Netanjahu přijede do Washingtonu na návštěvu prezidenta Trumpa při jeho prvním oficiálním setkání po volbách. Izrael byl v čele potírání islámského terorismu od samého počátku jako židovský stát. Kolik, podle vás, by mohly USA a Evropa těžit ze skrčeností Izraele v tomto problému?                

Izrael má bezpochyby velkou taktickou protiteroristickou zkušenost, což by bylo užitečné pro USA i evropské země.

Benjamin Netanjahu byl horlivým oponentem jaderné dohody prezidenta Obamy s Íránem. On si stále myslí, že je to velmi špatná dohoda, která představuje velkou hrozbu nejen pro Izrael, ale pro celý region. Souhlasíte? A pokud ano, proč?

Ano. Popsal jsem detailně, co je na této dohodě špatného ve své knize Kompletní průvodce nevěřících pro Írán. Tato dohoda v podstatě dává zelenou po deseti letech íránskému jadernému programu a omezení obsažené v dohodě v rámci desetiletého období jsou bezzubé. Také, omezení sankcí jim poskytlo miliardy, které používají a budou používat pro globální džihádistické teroristické sítě.

V těchto posledních letech, tzv, chalífát se proměnil v jakési islámské strašidlo, a to až do té míry, že mnozí si myslí, že pokud bude poražen, nebudeme mít skoro žádné starosti. Myslíte si, stejně jako já, že je tento způsob myšlení klamný?      

Ano, to je. Systém víry Islámského státu je vyznávám jinými muslimy. Porazit Islámský stát je důležité, ale to neuhasí jejich motivující ideologii…

Do jaké míry si myslíte, že rozšířená mantra, že „islám je náboženství míru“ oslabila západní vnímání jeho skutečné hrozby? A jak můžeme vysvětlit tuto hrozbu, aniž bychom házeli všechny muslimy do jednoho pytle a nevyvolávali nesnášenlivost?         

Falešná tvrzení, že je islám náboženství míru, vypěstovala lhostejnost k džihádistické hrozbě po celém světě. Musíme hovořit o islámské doktríně, teologii a právech, nikoli o muslimech jako celku. Dokonce, i když tak učiníme, budeme obviněni z „islamofobie“, což je termín určen k zastrašování lidí, aby se báli oponovat džihádistickému terorismu.

 

(linformale/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*