Islamisté zatčeni poté, co plánovali masakr ve francouzské mateřské škole plné dětí

Islamisté zatčeni poté, co plánovali masakr ve francouzské mateřské škole plné dětí

Dva islamističtí extremisté, oba ve věku 20 let, byli zatčeni policií v Paříži poté, co údajně plánovali masakr v mateřské škole plné dětí, informoval deník Breitbart.  Oba muži byli zatčeni dne 25. března poté, co byli obviněni z pokusu zabít děti a policejní důstojníky.

Jednoho z mužů údajně znalo Generální ředitelství pro vnitřní bezpečnost (DGSI), což je francouzská interní zpravodajská agentura.

Muž, kterého vyšetřovatelé považují za organizátora spiknutí, přiznal po svém zatčení, že chtěl vstoupit do mateřské školy, zaútočit na děti a pak vzít nějaké rukojmí, dokud nepřijede policie, jejíž důstojníky by se také pokusil zabít.

Podezřelý také hovořil o teroristovi Mohamedovi Merahovi, islamistickém extremistovi, který stát za střelbou v Toulouse a Montaubanu, která byla zaměřena na francouzské vojáky spolu s učiteli a dětmi v židovské škole v roce 2012.

Zdroj blízký vyšetřování také řekl kanálu RTL, že hlavní podezřelý ze spiknutí má „velmi silnou psychiatrickou nestabilitu,“ stejně jako známky deprese, narcismu a sebevražedných tendencí.

DGSI sledovala muže od roku 2015 poté, co se sblížil s radikálním džihádistickým hnutím.

Policie se rozhodla, že ho zatkne krátce poté, co se dozvěděla, že se snažil získat zbraně a dodala, že jeho plány v době zatčení nedosáhly konkrétní fáze plánování.

Toto zatčení je jen posledním z řady teroristických spiknutí, které se podařilo ve Francii zmařit. V říjnu loňského roku francouzský ministr vnitra Christophe Castaner uvedl, že v roce 2018 se úřadům podařilo zmařit pět velkých teroristických útoků.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*