ISIS zmasakroval 280 civilistů za jejich „spolupráci se syrskou armádou“

ISIS zmasakroval 280 civilistů za jejich „spolupráci se syrskou armádou“

Džihádisté islámského státu údajně zmasakrovali až 280 osob v provincii Deir ez-Zor, kde zabíjeli celé rodiny, za údajnou spolupráci se syrskými jednotkami.

K masakru údajně došlo den poté, co byla v regionu shozena ruská humanitární pomoc.

Místní obyvatelé řekli agentuře Sputnik, že k masakru došlo v regionu al-Bahiya, což je oblast, která dříve obdržela ruskou humanitární pomoc.

„Dnes v regionu al-Bahiya v Deir ez-Zor, ozbrojenci islámského státu provedli strašný masakr. Na místě je 280 obětí, včetně žen, dětí a starých lidí. Důvod – spolupráce se syrskou armádou,“ řekl zdroj agentuře Sputnik.

Militanti islámského státu (IS, dříve ISIS/ISIL) údajně popravili celé rodiny.

islamsky stat pruvod

Dřívější zprávy potvrdily, že se militanti pohybují směrem k severní části provincie Deir ez-Zor.

Tento masakr se zdá být jednou z nejhorších každodenních masových vražd, které se udály v průběhu pěti let syrského konfliktu.

Syrská státní média uvedla, že všechny oběti jsou civilisté. Ale lokální monitorovací skupiny tvrdí, že mezi oběťmi byly také desítky vládních vojáků.

Syrská státní tiková agentura SANA původně informovala, že militanti IS zavraždili desítky civilistů, aniž by uvedla další podrobnosti. Mezitím, libanonský kanál Al-Mayadeen TV informoval, že bylo zabito 280 lidí, včetně žen a dětí. TV kanál dodal, že mrtvá těla byla vyhozena do řeky Eufrat, zatímco dalších 400 přeživších jsou v současné době jako rukojmí.

Agentura Reuters informovala o 250 mrtvých, s odvoláním na zdroj blízký vládě. Některým obětem byla useknutá hlava, podle zdroje.

Několik hodin po informacích o tomto hrůzném činu, guvernér provincie Deir ez-Zor, Mohammad Qaddur Ajnyyja, řekl agentuře Sputnik, že syrská armáda úspěšně osvobodila region od islámského státu.

„Militanti IS vkročili včera v noci do obce al-Babilya, a dopustili se masakru celých rodin. Z tohoto důvodu armáda zamířila do této oblasti, aby populaci zachránila. V regionu došlo ke střetům s militanty IS, kteří utrpěli značné ztráty, ale zbytku se podařilo uprchnout do sousedních oblastí, které jsou ještě pod kontrolou islámského státu,“ uvedl Ajneya.

Agentura RT si vyžádala informace o těchto zvěrstvech od několika organizací, včetně Červeného kříže, a sleduje vývoj.

 

 

InfoWars/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

2 Komentáře “ISIS zmasakroval 280 civilistů za jejich „spolupráci se syrskou armádou“

  • · Edit

    To vše je práce těch amerických zkurvenců.Rusové to tam musí dokončit,vyhladit!!!Ten špinavej ksindl!!!

  • Bohužel jsou to hrozná zvěrstva na lidech páchaná IS tak vehementně podporovaných režimem USA a Izraele.Jak by jinak mohli vzdorovat útokům syrské armády a ruských letadel?Islámští řezníci jsou neustále zásobováni novými zbraněmi dodávanými letadly armády USA,Izraele?Turecka a taky Británie.Jde o válku USA proti Rusku.Američané a Izrael chtějí stůj co stůj Rusko odstřihnout od zdroje peněz za plyn.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*