ISIS používá většinu komponentů pro výrobu svých bomb z Turecka a Iráku

ISIS používá většinu komponentů pro výrobu svých bomb z Turecka a Iráku

Radikálové islámského státu získali významnou část komponentů, které používají k výrobě improvizovaných výbušných zařízení (IED) z Turecka a Iráku, tvrdí zbrojní výzkumná skupina se sídlem v Londýně.

„Jejich blízké vztahy jsou hlavním důvodem, proč zboží obchodované iráckými a tureckými společnostmi se objevuje v dodavatelském řetězci, který islámský stát používá k výrobě bomb. Oba, jak Irák i Turecko mají velké zemědělství a těžební odvětví, ve kterém se široce využívá těchto chemikálií,“ uvedla výzkumná skupina Conflict Armament Research ve své zprávě.

Ilustrační obrázek Foto: Foto: Twitter
Ilustrační obrázek Foto: Foto: Twitter

Podle zprávy, 51 společností v 20 zemích jsou zapojeny do dodávek komponentů řetězci islámského státu k výrobě bomb. V dodavatelském řetězci dominují chemické prekurzory, zápalnice, rozbušky, kabely a vodiče.

„Mezi 13 společnostmi zapojenými do dodavatelského řetězce, Turecko je nejdůležitější článek pro komponenty používané islámským státem k výrobě IED,“ uvádí se ve zprávě.

Indie, Spojené arabské emiráty, Spojené státy, Rumunsko a Japonsko jsou také uvedené na seznamu zemí, které produkují komponenty používané islámským státem pro výrobu bomb. Výrobci těchto materiálů někdy neznají jejich konečnou destinaci, protože dodavatelské řetězce jsou někdy velmi dlouhé s velkým množstvím zprostředkovatelů.

Skupina Conflict Armament Research zkoumala původy více než 700 komponentů zajištěných v továrnách ISIS na výrobu bomb. Radikálové islámského státu nejčastěji používají pro výrobu určitého typu dálkového ovládání pro IED mobilní telefony Nokia 105 RM-908.

 

 

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “ISIS používá většinu komponentů pro výrobu svých bomb z Turecka a Iráku

  • Jen jim dodávejte ministerstvo obrany dál naše zbraně do Sýrie ve jménu hunanity, Oni pak je použijí proti nám. Pumový antentáty po našich městech, z českých trhavin a s českým střelim od islámských Alláhů Akbarů!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*