ISIS plánuje na Západě „devastující“ návrat za pomocí tajných miliard a spících buněk

ISIS plánuje na Západě „devastující“ návrat za pomocí tajných miliard a spících buněk

Islámský stát (ISIS) nashromáždil finanční prostředky ve výši miliard dolarů a podle nové šokující studie by měl udeřit mnohem silněji, než kdy jindy.    

Americký think tank Institut pro studium války zveřejnil zprávu, v níž popisuje, jak ISIS vykresluje hrozící útok na Západě se smrtelnými následky.Podle zveřejněné zprávy má ISIS po celém světě několik spících buněk a má dostatek finančních prostředků, aby se mohl stát bezprostřední hrozbou pro Západ.

Deník Dailymail.co.uk uvádí: „Pomalé snižování území ISIS a síla iniciovaná prezidentem Obamou a pokračující prezidentem Trumpem dala skupině dostatek času na plánování a přípravu na další fázi války,“ píše se ve zprávě.

„Jeho odíly jsou nyní rozptýleny v obou zemích a angažují se v způsobilých povstáních“.

„Jeho úspěšná rekonstrukce fyzického kalifátu v Iráku a Sýrii by vyvolala nové vlny útoků v Evropě a nebezpečně legitimizovala prohlášení ISIS o nevyhnutelném dlouhodobém vítězství“.

Džihádská skupina byla oficiálně zničena v Sýrii počátkem tohoto roku, ale její vůdci a vojáci jsou nyní rozšířeni po celém Blízkém východě.

Podle zprávy má ISIS „globální finanční síť, která financovala jeho přechod zpět k povstalcům“ a stále si udržuje silné zbraně.

Vůdce Abu Bakr al-Baghdadi, který byl prohlášen za zabitého za pomocí amerického dronu, údajně skupinu reformoval pro novou vlnu násilí.

Studie uvádí, že ISIS nyní kontroluje obrovské množství venkovské půdy v Iráku a nahradila místní vůdce svými vlastními zástupci, kteří vybírají daň na financování své války.

Zpráva pokračuje: „ISIS systematicky odstraňoval vůdce vesnic a civilisty, kteří spolupracovali se silami bojujícími proti ISIS.“

„Obnovil daně místních obyvatel ve svých historicky podpůrných zónách, vytlačil civilisty a de facto ovládá malé kapsy terénu v Iráku“.

Zpráva také naznačuje, že prezident Donald Trump se mýlil, když oznámil územní porážku ISIS.

Zpráva také vyzývá USA, aby podnikly „okamžité kroky“, aby potlačily oživení kultu smrti v Iráku i Sýrii.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “ISIS plánuje na Západě „devastující“ návrat za pomocí tajných miliard a spících buněk

  • ISIS by bez podpory USA nemohl existovat. Veškeré zbraně mají od USA a Izraele. To se již prokázalo. Kšefty se zbraněmi a drogami jsou pro USA natolik zásadní, že jsou ochotny strpět teroristické útoky po celém Světě. Kdyby byl klid a mír, nikdo by o nákup zbraní neměl zájem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*