ISIS nabízí potenciálním rekrutům ochranu, plat a volnou cestu do Evropy

ISIS nabízí potenciálním rekrutům ochranu, plat a volnou cestu do Evropy

Islámský stát poskytuje volný průchod do Evropy uprchlíkům, kteří jsou ochotni se připojit k této teroristické skupině. Islámský stát dále nabízí potenciální rekrutům odměnu 1.000 dolarů, zatímco aktivně pronikají do komunit migrantů v cílových zemích, varuje britský think tank.

Poslední zpráva předního britského think tanku Quilliam také uvádí, že nezletilí žadatelé o azyl jsou vystavováni narůstajícímu riziku radikalizace tím, že kazatelé Islámského státu se infiltrují do uprchlických táborů a místních komunit migrantů.

„Skupiny jako je Islámský stát nebo Boko Haram, rekrutují členy pomocí finančních pobídek v uprchlických táborech a spolupracují s převaděči a pašeráky lidí s cílem usnadnit tuto cestu uprchlíkům,“ stojí ve zprávě think tanku Quilliam. Podle think tanku, Islámský stát si je dobře vědom, jak jsou hodnotné cesty pro migranty ve východním Středomoří, mezitím, co nabízí volný průchod a „určitý stupeň jistoty“ pro ty, kteří se chtějí spojit s ISIS.

V jiných případech, Islámský stát nabízí rekrutům až 1.000 dolarů, přičemž je tato finanční nabídka pro některé uprchlíky pozoruhodná proto, že bojují s tím, jak financovat svou cestu po celém Středomoří.

„Více než 90 procentům příchozích do EU to bylo nějakým způsobem usnadněno nějakou formou nezákonného podnikání,“ zdůrazňuje se ve zprávě.

Extremistické organizace infiltrují a radikalizují uprchlické komunity v evropských zemích, uvádí badatelé citujíc jako příklad Německo, kde se islamisté dostávají k migrantům, do uprchlických center a do místních mešit pod záminkou poskytování podpory, jakož i poskytování příležitostí kázat.
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*