Íránské společnosti postaví v Sýrii 30 000 bytových jednotek

Íránské společnosti postaví v Sýrii 30 000 bytových jednotek

Ministři příslušných zemí podepsali smlouvu, podle níž íránské firmy postaví v syrském hlavním městě Damašku 30 000 bytových jednotek.Nová dvoustranná dohoda povede k tomu, že íránské společnosti postaví v Sýrii 30 000 bytových jednotek, řekl předseda íránské obchodní komory, průmyslu, dolů a zemědělství (ICCIMA) Gholamhossein Shafei státním médiím.

Shafei představil návrhy na íránsko-sýrském obchodním fóru a nastínil závazek Íránu podpořit obnovu Sýrie, informovala íránská tisková agentura Mehr.

„Írán doufá, že dojde k úplné obnově Sýrie po plném obnovení míru a stability v této zemi,“ uvedl Shafei.

Shafei dodal, že soukromé i veřejné společnosti budou usilovat o realizaci smluv podepsaných mezi oběma zeměmi.

„Nejprve jsme se soustředili na posílení dvoustranné hospodářské spolupráce a interakce, aby veřejný i soukromý sektor mohl vyvinout maximální úsilí k uskutečnění společných dohod uzavřených mezi Íránem a Sýrií,“ uvedl Shafei, jehož citovala tisková agentura.

Tato nejnovější dohoda mezi Teheránem a Damaškem přišla rychle poté, co obě země uzavřely dohodu o dlouhodobé spolupráci v dodávce elektřiny. Dne 2. listopadu íránské ministerstvo energetiky oznámilo, že Teherán doufá, že do tří let bude vyvážet elektřinu do Sýrie.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*