Íránské povstání – vyrobeno v Izraeli a USA

Íránské povstání – vyrobeno v Izraeli a USA

Protesty napříč Íránem jsou Izraelem a Spojenými státy organizovaným pučem ke svržení íránské vlády a k prosazení sionistické agendy.   

Co se děje v Íránu zrcadlí „islámskou revoluci“ vedenou CIA v roce 1979, kdy Amerika nainstalovala nekompromisního Ayatolláha Khomeiniho.

Nedávné protesty, které začaly 28. prosince, jsou součástí Trumpova plánu a Netanjahua konfrontovat Írán a, svrhnout jeho vládu a nainstalovat ve vládě další loutky.

Deník Rense.com napsal: Co se děje za posledních několik dní se zdá být další pokus o barevnou revoluci – odsouzený k neúspěchu, válka bude možná následná alternativní možnost, favorizovaná strategie Washingtonu a Tel Avivu.

Předseda Komise pro národní bezpečnost a zahraniční politiku íránského parlamentu Alaeddin Boroujerdi řekl na Nový rok, že „hlavní část nedávných demonstrací je organizována v zahraničí.“

„Oni šíří propagandu a manipulují s veřejností a oprávněnými požadavky lidí,“ uvedl.

V neděli byly dvě osoby zastřeleny v západním íránském městě Dorud. Podle politika na bezpečnost provincie Lorestan Habibollaha Khojastepoura „nebyla na lidi vystřelena žádná kulka armádou, donucovacími ani bezpečnostními silami.“Byli to prozápadní provokatéři, možná najatí CIA nebo Mossadem?

Khojastepour ze střelby obvinil Takfiri a „nepřátelské skupiny řízené zahraničními zpravodajskými službami.“

Tajemník íránské Rady pro rychlé reakce Mohsen Rezayee odsoudil zásah USA do vnitřních záležitostí země a varoval, že „americká dotěrná politika nezůstane bez odpovědi.“

Podle íránské televize došlo na Nový rok ke 12 novým úmrtím. Během Amerikou řízeného euromajdanského převratu na Ukrajině v roce 2013 až 2014 kyjevští ostřelovači zastřelili protestující i policii.

Něco podobného se teď děje v Íránu. Byli za smrtící střelby zodpovědní Mosadem nebo CIA najatí vrahové?

Íránské bezpečnostní síly jsou oddané ochraně Islámské republiky. Jsou schopné vypořádat se s aktuální situací a obnovit pořádek.

Jak dlouho to bude ještě trvat? Kolik dalších Íránců temné síly zabíjí nebo zraní, než bude toho dosaženo?

Prezident Hassan Rouhani v neděli vysvětlil, že Íránci mohou veřejně kritizovat svou vládu slovy:

„Jsme svobodným národem a na základě Ústavy a občanských práv mohou lidé zcela svobodně vyjádřit svou kritiku a dokonce i protestovat“ – za předpokladu, že nebudou jednat násilně a dodal:

Íránci mohou otevřeně vyjádřit své názory na všechny otázky. „Věříme, že vláda a země patří lidem a lidé musí správně vyjádřit, co chtějí.“

Rouhani také odsoudil Trumpa a uvedl, že je „proti íránskému národu od hlavy až k patě a nemá právo litovat lidi, na které z vysoka kašle.“

Jak se předem očekávalo, západní média hlavního proudu informovala jednostranně, vyjadřujíc nepřátelství vůči íránské vládě.

V pořadu CBS Face the Nation neokon senátor Lindsey Graham vyzval Trumpa k tomu, aby „předložil plán“ na konfrontaci Íránu.

Měl na mysli další americkou imperiální válku, favorizovanou strategii Washingtonu?

(Foto: AFP PHOTO / TASNIM NEWS / HAMED MALEKPOUR)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*