„Íránci provokují USA, dokonce zajali jejich vojáky“

„Íránci provokují USA, dokonce zajali jejich vojáky“

Íránské revoluční gardy v úterý zadržely dva čluny amerického námořnictva s desetičlennou posádkou, které se ocitly v íránských výsostných vodách. Po USA žádá Írán omluvu.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/iran-zadrzel-americke-namorniky-daq-/zahranicni.aspx?c=A160113_061925_zahranicni_jkk .

Je nepředstavitelné, jak Írán neustále USA provokuje. Nedávno si dovolil střílet poblíž americké válečné lodě http://zpravy.idnes.cz/usa-iran-raketova-strelba-pobliz-letadlove-lode-ftc-/zahranicni.aspx?c=A160110_103703_zahranicni_jw .

Říkal jsem si, co dělají íránské válečné lodě u břehů USA a tam si ještě dovolují střílet. Jenže jsem si neuvědomil, že USA se pasovaly do role četníka a soudce celé zeměkoule a tento incident se odehrál ne u břehů USA, ale u íránských břehů a že ne jedna, ale dokonce 3 americké válečné lodě pluly Hormuzským průlivem poblíž výsostných vod Íránu údajně bojovat s Islámským státem.

Íránci provokují USA, dokonce zajali jejich vojáky Foto: FoxNews
Íránci provokují USA, dokonce zajali jejich vojáky Foto: FoxNews

Jak je to s bojem USA proti Islámskému státu jsme měli možnost sledovat, kdy po celou dobu „ bojů“ USA proti IS, tento Islámský stát nebývale posílil a rozšířil svoje území. Takže je otázkou, co válečné lodě USA u břehů Íránu vlastně dělají.

Nyní si dokonce Írán dovolil zajmout americké vojáky – cituji: „Dvě americké válečné lodě s deseti ozbrojenci vpluly v úterý do íránských výsostných vod a byly zadrženy jednotkami námořních sil Revolučních gard“. Američané – devět mužů a jedna žena – jsou v pořádku. Čluny pronikly dva kilometry do íránských vod, což prý potvrzují i jejich navigační přístroje. O zadržení amerických námořníků se prezident Barack Obama nezmínil při svém projevu o stavu Unie, za což si vysloužil kritiku republikánů.“

Jsem zvědavý, jak se tato situace vystříbří, zvláště poté, kdy USA a NATO podpořilo Turecko za to, že sestřelilo ruský vojenský letoun, který údajně na několik vteřin porušil turecký vzdušný prostor. Podle tohoto amerického „mustru“ by zajatí Američané měli být postaveni před íranský vojenský soud a tvrdě potrestáni.

Jenže ve světě a obzvláště v naší „demokracii“ platí právo silnějšího (jak jsme se přesvědčili v případě Iráku či Libye), tak jsem zvědavý čím USA Íránu pohrozí, aby jim zajaté vojáky vydali.

Jen si říkám, co by se asi stalo, kdyby íránské válečné lodi vpluly do amerických výsostných vod?

 

Jaromír Petřík

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*