Írán tvrdí, že hacknul a řídil americké drony a jako důkaz zveřejnil nahrávku z mise (Video)

Írán tvrdí, že hacknul a řídil americké drony a jako důkaz zveřejnil nahrávku z mise (Video)

Vysoce postavený íránský velitel prohlásil, že se jeho zemi podařilo převzít kontrolu nad několika americkými drony. Jako důkaz svého tvrzení Teherán zveřejnil několik záznamů, zřejmě pořízených z kamer dronů.„Sedm až osm dronů, které neustále létaly nad Sýrií a Irákem, jsme dostali pod naší kontrolu, jejich informace jsme sledovali a mohli jsme získat informace z první ruky,“ citovala íránská tisková agentura FARS brigádního generála Amira Ali Hajizadeha.

Generál je šéfem leteckých sil Íránské revoluční gardy, která je mocným spojencem íránské armády.

Tisková agentura zveřejnila video, které nazvala „jedním z mnoha důkazů na podporu tvrzení generála Hajizadeha.“

Tříminutové video ukazuje záběry, které se zřejmě udály během několika příležitostí a byly pořízeny letouny, pravděpodobně americkými drony. Zdá se, že polovina videa ukazuje jednu příhodu, při níž se bezpilotní ozbrojený letoun MQ-9 Reaper zřítí k zemi poté, co jeho operátor nad ním zřejmě ztratil kontrolu. Dron je pak zobrazen zničený na zemi.

Írán je známý tím, že v průběhu let zaznamenával zásahy do amerických leteckých misí za použití dronů, nejslavnější byl případ, kdy v roce 2011 přinutil průzkumné letadlo RQ-170 přistát téměř neporušené.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*