Írán má důkazy, že NATO masivně vyrábí a distribuuje drogy z Afghánistánu

Írán má důkazy, že NATO masivně vyrábí a distribuuje drogy z Afghánistánu

Generální tajemník íránského Ústředí pro kontrolu drog, brigádní generál Eskandar Momeni uvedl, že výroba drog v Afghánistánu se za poslední dvě desetiletí po invazi USA a NATO zvýšila 50krát a varoval před letadly NATO převážející narkotiky z Afghánistánu.

„Máme spolehlivé informace rozvědky o tom, že letadla NATO převážejí a distribuují drogy,“ řekl generál Momeni, když vystoupil na zasedání vedoucích představitelů velitelství v Teheránu.Poznamenal, že „zapojení NATO do aktivit souvisejících s obchodem s drogami naznačuje, že čelíme válce a Írán je v této válce v této oblasti v popředí“.

„Nejsme jako ostatní země, kde je drogová problematika pouze společenským fenoménem, spíše bojujeme proti nerovné válce podporované arogantními mocnostmi záměrně,“ řekl generál Momeni.

Přesto připomněl úspěšnou íránskou kampaň proti narkotikám a uvedl, že OSN prohlásila, že Írán „byl průkopníkem ve světě v objevování narkotik navzdory epidemii koronaviru“. V dubnu také generál Momeni zdůraznil, že Írán má „nejvyšší míru detekce a zabavování drog na světě“ navzdory tlakům a restrikcím zavedeným americkými sankcemi.

Dodal, že Organizace spojených národů „oceňuje“ íránský přístup v boji proti drogám, a zdůraznil, že íránské ministerstvo zpravodajství odhalilo 100 tun narkotik a 30 tun bylo odhaleno Íránskými lidovými mobilizačními silami.

Brigádní generál Momeni dodal: „74% odhalení bylo díky zpravodajským opatřením a 36% z nich bylo ve východních provinciích Íránu.“

„V minulém roce jsme v Íránu odhalili a zabavili 950 tun narkotik,“ uvedl brigádní generál Momeni.

Poznamenal, že Mezinárodní rada pro kontrolu narkotik formálně i písemně ocenila snahu Íránu „ošetřovat, pečovat o ně a poskytovat narkomanům přístřeší“ a uvedl, že Írán se i přes nelegální sankce „snaží ze všech sil zachránit životy“. V lednu generál Momeni vyrazil proti USA a NATO, dvěma hlavním okupantům Afghánistánu, za povzbuzování a usnadňování pěstování máku a výroby drog v zemi.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Írán má důkazy, že NATO masivně vyrábí a distribuuje drogy z Afghánistánu

  • Hlavní zdroje příjmů elit v USA jsou zbraně, drogy a ropa. O ropná teritoria postupně přichází. Poptávku po zbraních udržují vyvoláváním válek, ale stále s vyššími náklady a zanedbatelným výsledkem. Výpadek musí nahradit drogy.
    Pak se nesmí divit, že se zfetovaný dav v USA vyzbrojil a bouří se.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*