Irácký voják: Islámský stát by dobyl Švédsko „během několika hodin“

Irácký voják: Islámský stát by dobyl Švédsko „během několika hodin“

Podle iráckého vojáka bojujícího v Mosulu proti Islámskému státu, ISIS by byl schopen dobýt Švédsko „během několika hodin“.        

Jeho prohlášení bylo publikováno válečnou zpravodajkou Magdou Gadovou, která v současné době pokrývá boj proti Islámskému státu v Iráku pro švédské noviny Expressen.

Gadová řekla vojákovi, že některé oblasti ve Švédsku nabízí bojovníkům Islámského státu vracejícím se ze Sýrie bydlení, zaměstnání, vzdělání a finanční zabezpečení ve snaze je integrovat do společnosti.

„Levičáci ve Švédsku podporují takovou politiku a argumentují, že je lepší pomáhat „extremistům“, než je opustit. Otázka, zda je v první řadě dobrý nápad dovolit či nedovolit džihádistům Islámského státu vrátit se zpět do země, nebyla součástí žádné diskuze.“

V reakci na tuto zprávu, irácký voják, který „riskoval svůj život v boji proti Islámskému státu, měl slzy v očích,“ podle Gadové, která uvedla, že jejich rozhovor reprezentoval její „nejhorší moment“ mezitím co byla v Iráku a byl podle ní dokonce více depresivní než být pod těžkým bombardováním Islámským státem.

Gadová se zeptala vojáka, jak dlouho by trvalo Islámskému státu „dobýt Švédsko“.

„Netrvalo by to dny, ale hodiny. Několik hodin,“ odpověděl voják.

Gadová pokračovala s tím, že Švédsko je pařeništěm pro aktivitu Islámského státu. Švédsko je běžně řazeno mezi top evropské země, pokud jde o produkci bojovníků Islámského státu na obyvatele.

Osama Krayem, narozen v Malmö ve Švédsku v roce 1992, šel bojovat do Sýrie za Islámský stát v roce 2014 a vrátil se do Evropy jako uprchlík s falešným pasem. Krayem se poté setkal s Salahem Abdeslamem, jedním z viníků masakru v Paříži, aby pomohl koordinovat útok.

Krayem byl také zapojen do plánování bombových útoků v Bruselu a měl v úmyslu provést bombový útok v metru, ale v poslední chvíli vycouval.

Je ironií, že Krayem se kdysi podílel na dokumentu s názvem Bez hranic, který byl o tom, jak „uspět s integrací migrantů do švédské společnosti“.

Gadová také zmiňuje Mohameda Belkaida, 35letého Alžírana, který také emigroval a žil několik let ve Švédsku.

Belkaid byl zabit belgickou policií během razie, která vedla k dopadení Abdeslama se kterým byl spojován. Dva další podezřelí, kteří unikli razii, Ibrahim a Chálid Bakraoui, provedli útoky v Bruselu o týden později.

Belkaid byl součástí teroristické sítě ve Švédsku s mužem jménem Abu Omar, jehož úkolem bylo rekrutovat a financovat džihádisty Islámského státu, tyto operace řídil ze dvou prodejen se sídlem ve Stockholmu. Omar byla také napojen na útoky v Paříži a Bruselu a je stále na svobodě.

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*